Криза на афганському ринку наркотиків: опіум - найдешевший за 10 років

Згідно з докладом ООН, 20 провінцій Афганістану повністю очищено від опіумного маку. Але це не означає, що в них не діють наркоторговці. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

В Афганістані спостерігається різке скорочення плантацій опіумного маку і спад виробництва опіуму.

За даними управлінню ООН з боротьби з наркотиками і злочинністю, площі під посівами маку скоротилися на 22%, а виробництво опіуму – на 10%. Найбільший спад спостерігається в провінції Гільменд.

Фахівці ООН дійшли висновку, що на афганському опіумному ринку починається занепад, ціна опіуму - найнижча за останні 10 років. На думку Антоніо Кости з управління ООН, на тлі загального песимізму навколо ситуації в Афганістані, це – гарна новина.

Згідно з докладом організації, 20 провінцій Афганістану повністю очищено від опіумного маку. Проте це не означає, що в них немає лабораторій з очищення опіуму і не діють наркоторговці.

Афганська наркоіндустрія також здатна завдавати катастрофічного збитку, надаває допомогу злочинним угрупуванням, бойовикам і терористам, сприяючи поширенню корупції і підриваючи довіру суспільства.

Антоніо Коста вважає, що в цілому зусилля зі знищення посівів опіумного маку все ще невдалі, оскільки за останні два роки вдалося знищити лише 4% плантацій, причому обійшлося це "величезною людською і економічною ціною".

Цього року в провінції Гільменд під мак були засіяні 69 тисяч 833 гектари: різкий спад в порівнянні з 103 тисячами 590 гектарами, засіяних минулого року. Наразі провінція продовжує виробляти близько 60% всього афганського опіуму.

Організація Об'єднаних Націй звернулася із закликом до міжнародного співтовариства продовжувати зусилля зі стабілізації ситуації в Афганістані, де виробляється 90% світового героїну.

Читайте також:

США більше не буде знищувати посіви опійного маку в Афганістані

Українці підсіли на цифрові наркотики

У Каліфорнії хочуть легалізувати марихуану

Міліція бореться з селянами, які вирощують мак на пироги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: