Криза російської "оборонки". Кораблі готові продавати "навіть Грузії"

Оборонні заводи країни починають розпродаж незатребуваної військової техніки.

Тральщик Яхонт
Тральщик "Яхонт" Фото заводу "Авангард"
Оборонні заводи країни, рятуючись від безгрішшя, починають розпродаж незатребуваної військової техніки. Зокрема, керівництво суднобудівельного заводу "Авангард" (Петрозаводськ) офіційно оголосило про продаж військового корабля, мінного тральщика (проект 12650), побудованого в 1994 році. На "Авангарді" будуть раді будь-якому покупцеві, навіть Грузії.

Заступник директора заводу з економіки Олена Єремєєва заявила, що для того, щоб позбавитися від добудованого на 95% і вже морально застарілого військового судна, керівництво підприємства готове вести переговори з ким завгодно, аж до Міноборони Грузії. "Обслуговування корабля і підтримка його експлуатаційних якостей протягом 15 років сильно підірвало фінансове положення підприємства", - пояснила представник заводу.

У 1998 році на верфях закритого оборонного заводу "Авангард" за замовленням Міністерства оборони РФ будувалися одночасно чотири військові тральщики проекту 12650. В результаті дефолту і загального економічного спаду замовник (Міноборони) прийняв рішення припинити фінансування будівництва чотирьох кораблів.

За офіційною інформацією прес-служби заводу "Авангард", один корабель, що має міру готовності 20%, був утилізований (корпус виготовлений з деревини). Військовий корабель розпиляли на шматки і спалили в топці котельної заводу "Авангард".

Два кораблі (міра готовності 40% і 60%) - були передані колективу заводу замість оплати за виконаний об'єм робіт. Корпуси цих кораблів до цих пір стоять на території "Авангарду": ніхто з робітників не захотів їх брати в рахунок заробітної плати. З ухваленням рішення по четвертому кораблю (95% готовність, встановлені головний двигун і озброєння) Міноборони не квапиться. Корабель знаходиться на балансі підприємства "Авангард" і 15 років безкоштовно обслуговується.

"Торік сильний шторм ледве не виніс це судно в море (Онезьке озеро). Персоналу заводу коштувало величезні зусилля пришвартувати його назад. Ми втомилися чекати рішення Міноборони, яке не хоче оплачувати добудову судна і одночасно не передає нам право на безхозний корабель", - розповідає Олена Єремєєва.

Керівництво підприємства "Авангард" направило позов до арбітражного суду Петрозаводська "про визнання військового корабля безгосподарною річчю" з тим, аби потім його можна було безперешкодно добудувати і реалізувати самостійно.

Керівництво відмовляється називати можливу вартість судна, посилаючись на директиви, які діють на підприємствах ВПК. Заступник директора з економіки Олена Єремєєва лише уточнила, що вартість сильно залежатиме від того, "яким чином захоче експлуатувати мінний тральщик новий господар".

Читайте також:
General Motors закриє чотири заводи і продасть Hummer
Зупинилось одне з найбільших підприємств України
Одеський завод шампанських вин купили італійці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: