Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

93-річний Роберт Мугабе намагається очистити шлях до влади для своєї дружини, але зустрів спротив з боку армії.

У Зімбабве військові захопили державну телерадіокомпанію і стягнули танки та БТР до столиці країни Хараре. Перед цим головнокомандувача зімбабвійської армії звинуватили у державній зраді, оскільки той погрожував незмінному президентові країни Роберту Мугабе.

Про це повідомляє Reuters.

Про те, що військова техніка з’явилася на підступах до Хараре, у вівторок почали повідомляти користувачі соціальних мереж. Вони ж викладали фото і відео вантажівок з військовими, танків та БТР на дорогах в десятках кілометрів від столиці.

Пізніше стало відомо, що військові захопили офіс державної телерадіокомпанії ZBC. Очевидці також повідомили про три вибухи у центрі Хараре.

Криза у країні почалася після того, як 93-річний президент Зімбабве Роберт Мугабе звільнив віце-президента Еммерсона Мнангагву на прізвисько "Крокодил". Цей ветеран боротьби за незалежність країни від Британії користується популярністю у військових і його вважали наступником Мугабе, який керує країною з часів здобуття незалежності 1980 року.

Але тиждень тому президент Зімбабве звільнив Мнангагву і почав чистки у правлячій партії від його прибічників, щоб звільнити шлях до влади для його 52-річної дружини Грейс Мугабе. "Крокодил" змушений був виїхати з країни.

Грейс Мугабе і Еммерсон Мнангава
Reuters
Головні претенденти на зімбабвійський "трон" - Грейс Мугабе і Еммерсон Мнангагва.

У понеділок керівник генерального штабу армії Зімбабве Костянтино Чивенга заявив, що готовий "виступити", щоб перешкодити утискам на прихильників звільненого віце-президента. У відповідь на це у правлячій партії назвали заяву Чивенги "зрадницькою і спрямованою на розпалювання повстання". Роберт Мугабе та його дружина поки що ніяк не прокоментували події, що розгортаються.

Залиште свій коментар

Вибір редакції