Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Криза в Молдові. Лідер раніше керівної партії покинув країну

Контрольований ним уряд пішов у відставку.

Голова Демократичної партії, якого раніше називали "фактичним керівником Молдови" Влад Плахотнюк залишив країну відразу після оголошення про відставку колишнім урядом.

Офіційне підтвердження виїзду олігарха за кордон вночі оприлюднила прес-служба Демпартії.

"У зв'язку з спекуляціями в пресі про так зване зникнення лідера Демократичної партії Молдови, ми  повідомляємо, що пан Влад Плахотнюк виїхав на кілька днів в іншу країну, до своєї родини. Ми закликаємо уникати  спекуляцій та неперевіреної інформації", - говориться на сайті партії. Це повідомлення було оприлюднено близько 1:30 ночі.

Зазначимо, після відставки контрольованого олігархом Владом Плахотнюком уряду Молдови в аеропорту Кишинева помітили щонайменше п'ять приватних літаків. В аеропорту приземлилися два літаки з Туреччини, один з Києва, а звідки ще два – невідомо. Згодом один з них вилетів до Одеси, другий – до московського Шереметьєва, третій – до київського аеропорту "Жуляни".

Нагадаємо, ситуація в Молдові погіршилася 8 червня – саме тоді спливав строк для формування уряду. В останній момент депутати домовилися про коаліцію, призначили спікера і прем'єра, але Конституційний суд Молдови визнав недійсним новий уряд та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади. Виконувачем обов'язків президента став колишній прем'єр-міністр Павел Філіп. Політик одразу оголосив про розпуск парламенту та призначив перевибори.

Однак парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демократичну партію, головою парламентської фракції якої він є.

9 червня Європейський Союз визнав законним новий уряд Молдови та висловив готовність до співпраці з ним.

ВідеоВідставка президента, розпуск парламенту і перевибори: політичне загострення у Молдові

Служба безпеки України посилює контроль на кордоні з країною, щоб не допустити проїзд через Україну радикально налаштованих громадян Росії. Київ вважає, що нестабільну політичну ситуацію у сусідів спричинили проросійські сили. Конституційний суд Молдови новий уряд визнав недійсним та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади.    

Відставка президента, розпуск парламенту і перевибори: політичне загострення у Молдові

Залиште свій коментар

Вибір редакції