Криза відносин Росія-США

Відносини між Росією і США знаходяться на межі кризи, стверджують представники адміністрації президента Джорджа Буша.

Таку інформацію оприлюднила 31 травня газета Washington Post.

"Офіційні особи адміністрації заявили в приватному порядку, що ситуація досягла стадії кризи і її необхідно повернути у зворотному напрямі до того, як вона стане ще гірше", - пише газета.

За її даними, в Білому домі "помічники президента не чекають на вирішення найважчих питань, що розділяють сторони", в ході липневого візиту Володимира Путіна до фамільного маєтку батька президента США під Кеннебанкпортом, але представники американської адміністрації сподіваються, що неформальна обставина цього візиту "відновить конструктивну основу американо-російських відносин". 

За даними видання, Білий дім в зростаючому ступені стурбований "жорстким тоном Москви та її позицією, що посилюється, з таких питань, як ядерна програма Ірану, державність Косово і протиракетна оборона (ПРО)". 

В той же час в середу, 30 травня, держдепартамент США офіційно заявив, що у Москви і Вашингтона "хороші робочі взаємовідносини". 

"Було б великим перебільшенням намагатися стверджувати, що побоювання через дуже обмежені й дуже маленькі системи ПРО можуть яким-небудь серйозним чином змінити здатність США і Росії працювати позитивним чином з цілого ряду питань", - заявив журналістам у Вашингтоні заступник офіційного представника держдепартаменту США Тому Кейсі. 

"Я не применшую той факт, що між нами існують реальні розбіжності з цього конкретного питання або з інших питань, але це не "холодна війна", це не США і Радянський Союз", - заявив Кейсі. 

"У нас хороші робочі взаємини з Росією. Вона є провідною державою, важливою країною і ми дуже раді, що можемо і добре працюємо з ними з цілого ряду питань", - повідомив представник держдепартаменту США, виокремивши, зокрема, взаємодію двох країн з таких тем як ядерні програми Ірану і КНДР, нерозповсюдження і боротьба з тероризмом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: