Криза влади. Вперше в історії Ізраїлю президент надав парламенту право формування уряду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перед цим основні дві політсили не набрали необхідної кількості голосів за нового прем'єра.

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін доручив парламенту країни - Кнесету - визначитися з формуванням урядової коаліції та з кандидатом на пост прем'єр-міністра країни.

Про своє доручення Рівлін повідомив у четвер, 21 листопада. Цього ж дня формальний лідер держави Ізраїль зустрівся зі спікером Кнесету Юлієм Едельштейном і вручив йому відповідний мандат на формування уряду.

За словами ізраїльського президента, парламент країни має 21 день часу на досягнення поставлених завдань.

"Руйнівній політиці потрібно покласти край", - наголосив Рівлін, звертаючись до всіх представлених у Кнесеті партій, цитує агенція новин AFP.

Таким чином уперше від моменту заснування держави Ізраїль мандат на формування уряду передали парламенту. Якщо ізраїльські законодавці не зможуть до 11 грудня визначитися з кандидатом на пост майбутнього прем'єра, якого готова підтримати більшість зі 120-мандатного парламенту країни, тоді на Ізраїль чекають наступні парламентські вибори, що відбудуться орієнтовно на початку наступного року. У такому випадку це вже буде третє голосування впродовж року.

Нагадаємо, напередодні голова блоку партій "Кахоль-Лаван" Бені Ганц, який вважається головним опонентом нинішнього прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, визнав, що він не зміг сформувати урядову коаліцію. Раніше аналогічна спроба Нетаньягу так само завершилася нічим.

Як повідомлялося, після парламентських виборів у квітні Нетаньягу не зміг у відведений законом термін домовитися про створення коаліції, тож Кнесет довелося розпустити й призначити повторне голосування на 17 вересня. У результаті виборів до Кнесету блок партій "Кахоль-Лаван" отримав на одне місце більше, ніж партія Нетаньягу "Лікуд". Згідно з остаточними результатами голосування, "Лікуд" здобув 32 мандати, а "Кахоль-Лаван" - 33. Однак Натаньягу мав більшу підтримку в парламенті - за його кандидатуру на посаду глави нового уряду висловилися 55 депутатів, а на підтримку Ганца - 54. Після цього президент Ізраїлю закликав обидві найбільші партії до формування широкої коаліції. Біньямін Нетаньягу також запропонував "Кахоль-Лавану" сформувати коаліцію, зазначивши, що іншого варіанту не існує. Однак Бені Ганц заявив, що його політична сила отримала в Кнесеті на одне місце більше, тому посаду голови уряду має обійняти саме він. Він також відхилив можливість формування уряду на чолі з Нетаньягу, назвавши як причину обвинувачення проти чинного прем'єра в корупції.

Тим часом прем'єр-міністра Ізраїлю Нетаньягу вже офіційно звинуватили в хабарництві та шахрайстві.

Вибір редакції