Захід "відправив" Мєдвєдєва у відставку

Аналітична компанія пророкує заворушення в Росії, розкол в Україні та прихід фундаменталістів до влади в Туреччині.

Президента Росії Дмитра Мєдвєдєва чекає відставка, якщо економічна криза буде зростати.

Такий прогноз американської консалтингової фірми Eurasia Group, що спеціалізується на аналізі ринків.

У своїй доповіді "Ризики в нестабільному світі" експерти також припускають серйозне зростання впливу силовиків.

На думку експертів, у разі подальшого збільшення безробіття та зростання інфляції у низці регіонів Росії можуть початися масові заворушення. Перш за все це стосується міст Сибіру та Уралу, а також Москви та Санкт-Петербургу, де політична активність населення досить висока.

Нагадаємо, кількість безробітних в Росії наразі складає 6,4 млн. чоловік. За прогнозами профспілок, в 2009 році безробітних буде 9 млн.

Американські експерти вважають, що в цій ситуації "Єдина Росія" та КПРФ посилять тиск на прем'єр-міністра Володимира Путіна з вимогою відправити у відставку віце-прем'єрів Олексія Кудріна та Ігоря Шувалова.

У свою чергу, президент Дмитро Мєдвєдєв на хвилі розчарування його спробами демократизації піде у відставку, а Путін повернеться до управління країною.

За словами відомого російського політолога і критика Кремля Лілії Шевцової, Путіну відведена роль "рятівника вітчизни".

На її думку, Путін повернеться до Кремля ще до того, як економічна криза досягне піку. Вибори відбудуться ще до початку літа – еліта не має іншого виходу, вважає Шевцова.

За її словами, суперечності в тандемі Мєдвєдєв - Путін поглибляться одночасно з поглибленням кризи, а високі рейтинги тандему нічого не доводять.

На думку американських дослідників, реформи, перш за все судова і армійська, будуть заморожені, зовнішня політика стане агресивнішою, зокрема відносно держав СНД.

Що стосується економіки, то тут роль держави посилиться, підкреслюють в Eurasia Group. Найімовірніше, в цьому випадку фондовий ринок в Росії зазнає чергового краху.

Посилення авторитарних тенденцій в Москві спричинить посилення сепаратизму суб'єктів Федерації, а прикордонні території стануть більш схильні до впливу сусідніх держав. Вірогідність такого сценарію, на думку американських експертів, близько 20%.

Несприятливий розвиток подій пророкують в Eurasia Group і Україні. У разі посилення кризи може з'явитися вірогідність розколу країни за культурною, релігійною та лінгвістичною ознаками.

Серед інших сценаріїв – революція в Пакистані, прихід до влади фундаменталістів в Туреччині та розпад Нігерії на кілька етнічних блоків. В цілому в світі політичний радикалізм зросте на 10-30%.

Читайте також:

Українці припинили скуповувати валюту

Тимошенко спробує вмовити Путіна давати Україні менше газу

Латвія виставила Росії рахунок у 666 млн дол за радянську окупацію

Москва вимагає від Януковича укласти союз з Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: