Крок до врегулювання дарфурської кризи

Уряд Чаду й лідери чотирьох дарфурських повстанських рухів, що діють у Судані, підписали у четвер в Лівії "остаточну угоду про мир".

Уряд Чаду й лідери чотирьох дарфурських повстанських рухів, що діють у Судані, підписали в четвер у Лівії "остаточну угоду про мир", повідомляє в п'ятницю агенція Reuters із посиланням на представників чадської влади.

За даними агенції, угода передбачає такі пункти, як негайне припинення вогню, а також створення спеціальної комісії для розгляду питання про включення представників повстанських рухів до органів влади країни.

Громадянська війна в Судані, що триває з лютого 2003 року, вже забрала, за даними ООН, близько 200 тисяч життів, більше 2,5 мільйонів людей стали біженцями.

Частина учасників опору висувала як основну умову для початку переговорів нормалізацію обстановки та припинення бойових дій у бунтівній провінції. Інші наполягали на перенесенні термінів проведення мирної конференції.

ООН і Африканський Союз, своєю чергою, вважали такі вимоги неприйнятними й наполягали, що саме початок повноцінного мирного політичного врегулювання поступово приведе до припинення бойових дій на заході Судану та до врегулювання суперечностей усередині повстанських угрупувань.

Водночас в ООН іде активна підготовка до розгортання в Дарфурі спільного миротворчого контингенту ООН та Афросоюзу, який буде вкомплектовано 26 тисячами військовиків.

Міжнародні миротворці, як очікується, візьмуться виконувати місію 2008 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: