Круїзний лайнер з українцями потрапив у шторм біля берегів Антарктиди

Теплохід зі 150 людьми на борту потрапив у шторм в протоці Дрейка. Третина екіпажу судна - громадяни України та Латвії.

Круїзний лайнер Clelia II, на борту якого перебувають близько 150 людей, зазнав аварії біля берегів Антарктиди.

За даними ВМФ Аргентини, теплохід потрапив у шторм в протоці Дрейка. На судні вийшов з ладу основний двигун, що обмежило його маневреність. Удар хвилі розбив один з ілюмінаторів, і в трюм потрапила вода з-за борту.

У ВМФ запевнили, що життю туристів і членів команди нічого не загрожує. З 50 членів екіпажу Clelia II третина - громадяни України та Латвії.

За останніми даними, команда власними силами провела ремонт і наразі лайнер прямує до порту Ушуайа, який є найпівденнішим містом на Землі.

Морякам вдалося запустити основний двигун, і судно рухається у бік аргентинського берега зі швидкістю 4 вузли (7,4 кілометра на годину). Його супроводжує туристичний лайнер Explorer, який першим прийшов на допомогу, і рятувальний чилійський корабель Lautaro, що забезпечує спільне з аргентинцями патрулювання акваторії.

У районі лиха як і раніше не вщухає вітер, пориви якого перевищують 100 кілометрів на годину.

На момент аварії теплохід перебував у 460 кілометрах на північний захід від Південних Шетландських островів. Він мав подолати 845 кілометрів до аргентинського порту Ушуайа, звідки він вийшов 30 листопада і куди мав повернутися у вівторок.

Шестипалубний лайнер Clelia II був збудований у 1990 році, його повністю реконструювали в 2009-му. На судні є плавальний басейн, фітнес-центр, джакузі, ресторан, два бари. Вартість антарктичної подорожі на теплоході протягом 10 днів становить від 8 до 18 тисяч доларів в залежності від класу каюти. Організатором круїзів на судні є компанія Polar Cruises.

Читайте також:

Родичів пасажирів "Титаніка" відправлять у круїз за його маршрутом

Понад двісті українців опинилися в полоні лайнера "Дельфін"

Айсберг, що відколовся від Гренландії, може спричинити "другий "Титанік"

Криза погнала українців в Антарктиду на заробітки

ВідеоКруїзний лайнер з українцями потрапив у шторм біля берегів Антарктиди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: