КС Молдови дозволив проводити дострокові парламентські вибори

Після двох невдалих спроб обрання у парламенті президента Конституційний суд прийняв рішення про повторні вибори парламенту.

Конституційний суд Молдови у п'ятницю, 12 червня, схвалив розпуск парламенту і проведення дострокових виборів.

Про це повідомив керівник прес-служби суду Дмитро Цира.

КС визнав, що "в даний час є підстави для розпуску парламенту, оскільки діючий парламент не зміг після двох спроб, у відведені законом терміни вибрати президента країни".

Нещодавно голова Конституційного суду Дмитро Пулбере заявив, що у КС немає певного терміну, відпущеного на розгляд представлення діючого президента. За його словами, представлення загального характеру розглядаються протягом шести місяців, проте в даній ситуації необхідно ухвалювати оперативні рішення. Співбесідник агентства виразив надію, що ухвала по цьому документу буде винесена протягом п'яти днів.

Він нагадав, що в 2000 році вже була подібна ситуація, коли парламент повинен був достроково скласти повноваження через необрання президента.

На думку голови КС, датою виборів може бути названо 1 серпня. Перший віце-голова парламенту Володимир Цуркан виказував думку, що дату волевиявлення можна призначити і на кінець липня.

У дострокових виборах можуть взяти участь не тільки партії, що увійшли до парламенту 17-го скликання - партія комуністів (ПКРМ), ліберальна (ЛП) і ліберально-демократична (ЛДПМ) партії, альянс "Наша Молдова" (АНМ), але і всі, хто цього побажає, реєструючись відповідно до законодавчих вимог.

Нагадаємо, діючий президент Воронін мав намір розпустити парламент і оголосити дату дострокових парламентських виборів. Причиною цього стали дві невдалі спроби парламенту обрати президента. Воронін, згідно Конституції республіки, не має права посідати цю посаду більше двох термінів поспіль. Парламент Молдавії 17-го скликання має намір до свого розпуску провести ще декілька засідань.

Читайте також:

У Молдові затвердили новий уряд на час виборів

У Молдові почалася підготовка до дострокових парламентських виборів

У Молдові призначили прєм'єра на час виборчої кампанії

Молдавський парламент знову не обрав президента і буде розпущений

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: