КС Молдови підтвердив законність обрання "некомуністичного" спікера

Рішення Конституційного суду Молдови дозволяє вважати Міхая Гімпу законним спікером парламенту, який пізніше зможе виконувати обов'язки президента.

Конституційний суд Молдови визнав законним обрання Міхая Гімпу спікером парламенту, не задовольнивши скаргу Комуністичної партії.

Як повідомив начальник прес-служби КС Дмитро Цира, голоси суддів розділилися порівну.

"Практично Конституційним судом не ухвалено ніякого рішення, оскільки голоси розділилися три на три, таким чином залишається у силі колишнє рішення парламенту", - сказав депутат парламенту від фракції комуністів Вадим Мішин.

У такій ситуації Міхай Гімпу залишається головою парламенту і після офіційної відставки президента Володимира Вороніна виконуватиме обов'язки глави держави. Він зможе, зокрема, рекомендувати кандидата на посаду прем'єр-міністра.

Нагадаємо, голосування по кандидатурі Гімпу проходило в парламенті 28 серпня за відсутності комуністів. За нього проголосували всі 53 члени альянсу "За європейську інтеграцію".

Представники Компартії визнали проведення засідання і обрання спікера незаконним і подали заяву до Конституційного суду.

Як відомо, нинішній парламент Молдови сформований за підсумками дострокових виборів, що пройшли 29 липня, після того, як комуністи не змогли вибрати нового президента країни.

У новому складі законодавчого органу вони одержали лише 48 мандатів, що дозволило опозиції сформувати правлячу більшість.

Раніше вибраний спікер Міхай Гімпу підтвердив свою прихильність ідеї об'єднання Молдови з Румунією, повідомивши, що є уніоністом.

Читайте також:

Молдова може найближчим часом об'єднатися з Румунією

Володимир Воронін залишає посаду президента Молдови

Лідер комуністів Молдови Воронін – політичному опоненту: "Пішов на хрін!"

Парламентська коаліція Молдови обрала спікера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: