КС Молдови постановив розпустити парламент після 16 червня

В.о. президента Молдови Міхай Гімпу після 16 червня буде змушений підписати декрет про розпуск парламенту і призначити нові вибори.

Конституційний суд Молдови визначив, що молдавський парламент може бути розпущений не більше одного разу протягом календарного року (тобто впродовж 365 календарних днів).

Тим самим, КС дав негативну відповідь на запит депутатів-комуністів, де вони порахували, що в жовтні минулого року ліберально-демократичною коаліцією були порушені низка статей закону "Про вибори президента Молдови".

Рішення суду означає, що "після 16 червня 2010 тимчасово виконуючий обов'язки президента Міхай Гімпу зобов'язаний буде підписати декрет про розпуск парламенту, потім звернутися з цим декретом до Конституційного суду за фактом цієї юридичної дії", - пояснив голова КС Дмитро Пулбере.

"Після отримання декрету від в.о. президента, КС визнає парламент розпущеним", - зазначив Пулбере.

Напередодні Рада Європи поширила рішення Комісії за демократію через право (Венеціанської комісії), в якому йдеться про необхідність розпуску парламенту Молдови і проведення дострокових виборів до законодавчого органу.

Ліберально-демократична коаліція, до якої входять ліберальна, ліберально-демократична, демократична партії, а також альянс "Наша Молдова", 9 березня вирішила відмовитися від дострокових парламентських виборів, а також проведення конституційного референдуму.

Їхня заява викликала різко негативну реакцію опозиції - партії комуністів Молдови - яка заявила про бойкот діяльності парламенту. Комуністи також вирішили ініціювати референдум про висловлення вотуму недовіри чинному президенту і уряду у зв'язку зі спробою узурпації державної влади.

Читайте також:

Молдавські комуністи оголосили бойкот парламенту

Парламент Молдови звільнив головного суддю країни за критику ЗМІ

Син екс-президента Молдови витрачав півмільйона доларів на місяць

У купах сміття біля парламенту Молдови знайшли оригінал Декларації незалежності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: