В Росії остаточно заборонили смертну кару

Протягом 10 років в РФ діє комплексний мораторій на страту. Конституційний суд Росії остаточно заборонив смертну кару в державі.

Конституційний суд (КС) РФ заборонив застосовувати смертну кару в Росії і після 1 січня 2010 року, коли закінчується введений в країні мораторій на застосування вищої міри покарання. Відповідне призначення КС оголосив у четвер.

"Це визначення остаточне і оскарженню не підлягає", - сказав голова КС Валерій Зорькін.

Відповідно до визначення Конституційного суду, запровадження з 1 січня 2010 судів присяжних на всій території РФ не створює можливість призначення страти, заявив суддя.

Мораторій на страту був введений десять років тому до того часу, поки на всій території Росії не почнуть працювати суди присяжних. Зараз тільки в одному регіоні Росії - в Чеченській Республіці - немає суду присяжних. Тут його планується ввести з 1 січня 2010 року.

"Протягом 10 років в РФ діє комплексний мораторій на страту. За цей час сформувалися стійкі гарантії права не бути підданим смертної кари і склався легітимний конституційно-правовий режим, у рамках якого - з урахуванням міжнародно-правової тенденції і зобов'язань, взятих на себе Росією, - відбувається незворотний процес, спрямований на скасування смертної кари як виняткової міри покарання, що носить тимчасовий характер і розрахованої лише на деякий перехідний період", - говориться у визначенні Конституційного суду.

Читайте також:

В Росії може бути відмінено мораторій на смертну кару

У Киргизії запропонували ввести публічну смертну кару

У Китаї запроваджують смертну кару для п'яних водіїв

Лужков запропонує Мєдвєдєву страчувати наркоторговців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: