Куба допоможе Венесуелі подолати енергетичну кризу

За словами президента Венесуели, "кубинці розробили надзвичайно ефективний план подолання енергетичної кризи".

Президент Венесуели Уго Чавес проконсультувався з кубинськими фахівцями з питань подолання енергетичної кризи і прийшов до висновку, що за допомогою їхніх рад країна зможе справитися з дефіцитом електрики.

Зустріч венесуельського лідера з кубинською делегацією відбулася у вівторок, 2 лютого. Напередодні Чавес прокоментував результати зустрічі з групою фахівців, яку очолював віце-президент Куби Раміро Вальдес. За словами президента Венесуели, "кубинці розробили надзвичайно ефективний план подолання енергетичної кризи".

Подробиць програми, запропонованої кубинськими фахівцями Чавес, проте, не привів. Так чи інакше, звернення президента по допомогу до іншої країни викликало хвилю невдоволення серед венесуельців. Так, голова комітету постраждалих від відключення електроенергії зауважив, що проблеми Венесуели має вирішувати уряд країни, а не віце-президент Куби.

При цьому агентство зазначає, що і сама Куба відчуває аналогічні труднощі - влада країни намагаються заощадити на електроенергії, проводячи планові і позапланові відключення на заводах, в офісних будівлях, банках та інших великих установах.

До подібних заходів вдавалися також і у Венесуелі, однак потім Уго Чавес визнав, що цей план багато в чому виявився неефективним і скасував відключення електрики в столиці країни Каракасі і ще кількох регіонах. Йдеться, зокрема, про острів Маргарита, де в даний час проходить чемпіонат з бейсболу серед команд країн Карибського басейну.

Як повідомлялося раніше, основною причиною енергетичної кризи у Венесуелі стала посуха - в сезон дощів (він триває з травня по листопад) в країні випала мінімальна кількість опадів. Це значно скоротило запаси води у водосховище гідроелектростанції "Гури", яка виробляє понад 70 відсотків всієї електроенергії в країні.

Критики заходів, які вживаються урядом для подолання кризи вважають, що у виникненні труднощів посуха винна лише частково. За словами противників Чавеса, енергетична криза у Венесуелі виникла через те, що президент відмовляється модернізувати обладнання, що генерує.

Читайте також:

Чавес закликав збройні сили Венесуели "готуватися до захисту батьківщини"

Екс-соратники Чавеса вимагають його відставки

У Венесуелі через відмову показувати Чавеса відключені кабельні телеканали

Президент Венесуели пред'явив ультиматум світовому автопрому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: