Куба відпускає на волю більше 50 політв'язнів

На прохання Іспанії та католицької церкви Рауль Кастро погодився відпустити на волю 52-х "в'язнів совісті". Але в тюрмах країни залишаться ще близько сотні дисидентів.

Кубинська влада збирається відпустити на волю щонайменше 52 політичних ув'язнених, повідомили представники католицької церкви в Гавані.

Рішення звільнити кубинських політв'язнів було ухвалене в результаті переговорів між Раулем Кастро і главою католицької церкви на Кубі кардиналом Хайме Ортегою. Також участь в переговорах узяв міністр закордонних справ Іспанії Мігель Моратінос.

За словами кардинала Ортеги, п'ятеро ув'язнених будуть звільнені вже найближчими днями, а інші 47 - протягом наступних місяців.

Визволеній п'ятірці буде дозволено "незабаром вирушити до Іспанії в супроводі родичів", йдеться в заяві католицької церкви.

Правозахисники вважають, що, незважаючи на звільнення 52 дисидентів, на Кубі все ще залишаться близько 100 політичних в'язнів.

Попри це, на думку спостерігачів, рішення комуністичного уряду Куби відпустити таку велику групу "в'язнів совісті" є серйозною поступкою влади.

Міжнародне товариство почало тиснути на Гавану, вимагаючи звільнити дисидентів, після загибелі одного з політичних в'язнів Орландо Сапата Тамайо в результаті голодування у лютому цього року.

Ще один ув'язнений, Гільєрмо Фарінас, перебуває при смерті. 48-річний дисидент відмовляється їсти, вимагаючи звільнення політв'язнів. Його тримають у лікарні під крапельницею з живильним розчином, але, за словами медиків, насильно годувати не будуть, оскільки це суперечить лікарській етиці.

Читайте також:

На Кубі через похолодання померли 24 пацієнти психіатричної лікарні

Кучма передав Кастро орден від Януковича

Обама розкритикував Кубу за порушення прав людини

На Кубі розігнали демонстрацію дружин і матерів політв'язнів: десятки затриманих

ВідеоКуба відпускає на волю більше 50 політв'язнів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: