Куба звинуватила Обаму в блокаді

Глава МЗС Куби Бруно Родрігес каже, що Обама нічого не зробив, щоб змінити тиск на Кубу з боку США, започаткований раніше.

Політика блокади Куби з боку США залишається незмінною, хоча американська адміністрація останнім часом трохи знизила антикубинську риторику.

Про це заявив у середу, 27 січня, глава МЗС Куби Бруно Родрігес.

"Економічна, торговельна та фінансова блокада триває. У політиці США щодо Куби не відбулося змін. Знизилася антикубинська риторика, і були прийняті позитивні заходи, але вони вкрай обмежені і недостатні", - заявив міністр, виступаючи на зустрічі представників кубинської еміграції і кубинських властей, що відкрилася в кубинської столиці.

Як зазначив кубинський міністр, Обама не використав можливості для нормалізації відносин з Кубою, незважаючи на те, що подібні кроки могли б бути ним зроблені без обов'язкового схвалення у Конгресі США виходячи з його повноважень як представника виконавчої влади.

За словами Родрігеса, це стосується і питань, пов'язаних з триваючою блокадою, і питань, пов'язаних з існуючим для громадян США забороною на поїздки на Кубу.

Родрігес заявив, що Куба запропонувала уряду США список питань для можливого діалогу.

Серед цих тем міністр назвав скасування економічної, торгової та фінансової блокади; виключення Куби зі списку країн, що підтримують тероризм; скасування закону "про кубинське врегулювання" і припинення американської політики "сухі ноги-мокрі ноги"; компенсацію економічних і людських втрат Куби; повернення Кубі території, зайнятої військово-морською базою в Гуантанамо; припинення "теле-і радіоагрессіі з боку США на адресу Куби", а також припинення фінансування підривної діяльності всередині Куби.

Відзначимо, що відповідно до діючої в США політики "сухих і мокрих ніг", нелегально залишаючи Острів Свободи кубинцям, яким вдається дістатися до американського берега, як правило, надається дозвіл на проживання. Тих же, кого кораблі берегової охорони США перехоплюють у морі, зазвичай повертають на батьківщину.

Крім того, істотною темою порядку денного залишається звільнення п'яти кубинців, героїв антитерористичної боротьби, які протягом 11 років незаконно залишаються у в'язницях США ..

"Ми запропонували США, крім того, почати переговори зі встановлення співробітництва у сфері боротьби з наркоторгівлею, тероризмом та торгівлею людьми, по захисту навколишнього середовища та для запобігання природних катастроф", - продовжив Родрігес.

"Відповіді ми все ще не отримали", - сказав він.

Глава кубинського МЗС відзначив, що Куба відкрита до діалогу з усіх питань і до переговорів по двосторонніх проблемах, - на основі поваги і суверенної рівності, і без порушення принципів незалежності і самовизначення.

За словами міністра, сьогодні факти говорять про те, що США все ще не залишають цілі зруйнувати кубинську революцію "підривним шляхом".

Так, Куба "продовжує залишатися в списку країн, що підтримують тероризм", проти пасажирів авіарейсів, що прямують з Куби, приймаються "принизливі і дискримінаційні" заходи, - що, за словами Родрігеса, направлено і "проти кубинців, які проживають в США".

Американські санкції проти Куби були введені в 1961 році. 14 вересня минулого року президент США Барак Обама прийняв рішення продовжити ембарго ще на рік.

Пізніше міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес заявив, що обіцянки адміністрації Обами про поліпшення відносин з Гаваною розходяться з реальними справами.

Читайте також:

Куба і Венесуела обурені: за що Обамі дали Нобелівську премію

Куба відмовилася від американської допомоги, бо хоче більше

Куба звинувачує США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: