Кубинці впевнені: Че з ними

Кубинці більше не сумніваються в тому, що прах легендарного революціонера Че Гевари знаходиться на Кубі.

Че Гевара
Остаточні докази перебування праху Че Гевари на Кубі пообіцяв надати колишній агент ЦРУ.

Немає жодних підстав сумніватися в тому, що прах легендарного революціонера Че Гевари знаходиться на Кубі, йдеться в статті, опублікованій в центральній кубинській газеті "Гранма".

"Проведені експертизи не залишають жодних сумнівів у тому, що останки, знайдені в братській могилі недалеко від болівійського аеропорту Вальєгранде, належать Че Геварі. Зокрема, це підтверджує порівняння черепу й зубів із документами, що зберігаються на Кубі", - пише центральний орган ЦК компартії Куби. 

Кубинські бейсбольні фани з прапором зі зображенням Че Гевари
news.yahoo.com
На Кубі навіть спортивні фани замість державного прапору розмахують прапором із ликом Че.

У березні цього року екс-агент ЦРУ Густаво Вільйолдо (Gustavo Villoldo), якого більше 40 років тому завербували для виконання спецзавдання - спіймати прославленого кубинського революціонера, - в інтерв'ю американській газеті "El Nuevo Herald" стверджував, що в мавзолеї Че Гевари на Кубі знаходяться останки іншої людини. 

За його словами, 1966 року ЦРУ отримало інформацію, що Че Гевара з’явився в джунглях Болівії і має намір очолити там революційний рух. Для того, аби його спіймати, Вільйолдо доручили очолити спецгрупу ЦРУ, куди ввійшли ще три кубинські найманці. На підтримку їм було виділено болівійський спецпідрозділ, що пройшов підготовку в таборах "зелених беретів" у США. 8 жовтня 1967 року в бою Че Гевару поранили в ногу, після чого його захопили в полон.

Як стверджує Вільйолдо, він забрав з моргу тіла 39-річного Гевари і ще двох його соратників, розстріляних 11 жовтня 1967 року, і таємно вивіз на аеродром. Там їх було поховано в заздалегідь виритій спільній могилі, після чого могилу зрівняли з землею. 

Кубинець читає газету на тлі зображення Че Гевари
news.yahoo.com
Сенсаційну статтю про прах Че Гевари надрукувала центральна газета Куби "Гранма".

За заявою екс-агента ЦРУ, він готовий надати родичам Че Гевари точні координати місця поховання, що відрізняються від того місця, де кубинська експедиція знайшла останки прославленого революціонера.

Як стверджує Вільйолдо, в нього також зберігається пасмо волосся Че, яке він відрізав перед тим, як його поховати. Аби розвіяти сумніви, екс-агент ЦРУ запропонував зробити аналіз ДНК останків Че Гевари, що знаходяться в мавзолеї на Кубі й порівняти їх із аналізом ДНК пасма волосся, а для більшої точності взяти проби ще й у найближчих родичів Че Гевари.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: