"Кухар Путіна", з яким пов'язують ПВК "Вагнера", брав участь у переговорах Міноборони РФ з Лівією

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ця зустріч побічно підтверджує версію про можливе перекидання російських найманців до Лівії.

Російський мільярдер Євген Пригожин, якого називають "кухарем Путіна", брав участь у переговорах міністра оборони Росії Сергія Шойгу і лівійського маршала Халіфа Хафтара.

Про це повідомляє "Новая газета".

Відеозапис зустрічі, яка відбулася у Москві 7 листопада, опублікувала прес-служба Головного командування Лівійських збройних сил. На ньому видно, що Пригожин бере участь у переговорах, як повноцінний їхній учасник.

Російські інформагентства повідомляли, що сторони обговорювали ситуацію у Лівії, боротьбу з тероризмом і тему безпеки на Близькому Сході і в Північній Африці.

"Зустріч Шойгу з Хафтаром — побічно підтверджує версію про можливе перекидання в цю країну підрозділів ПВК, контрольованих Євгеном Пригожиним. Найвідоміша з них — ПВК "Вагнера", - пише "Новая газета".

Раніше британські ЗМІ повідомляли, що Росія перекинула до Східної Лівії кілька десятків військовослужбовців спецпризначення і співробітників Головного управління Генштабу, а Путін планує влаштувати там "другу Сирію". Головна мета Москви - контроль над найбільшим нелегальним міграційним маршрутом в Європу, який пролягає через розділену війною країну.

За даними журналістів, військові займаються підготовкою кадрів армії маршала Халіфи Хафтара, яким Москва постачає важке озброєння. У Лівії Росія вже створила дві військові бази на північно-східному узбережжі країни, в містах Тобрук і Бенгазі. Обидва об'єкти були розгорнуті під прикриттям ПВК "Вагнера".

Лівія розділена між двома ворожими урядами - кабінетом національної єдності у Тріполі, який був сформований за підтримки ООН, а також урядом повстанців у місті Тобрук на сході країни під керівництвом маршала Халіфи Хафтара. Збройні групи продовжують боротьбу за контроль над різними частинами країни. Особливо запеклі бої йдуть за нафтові родовища, якими багата Лівія.

Крім того, в Лівії активну терористичну діяльність здійснює угруповання "Ісламська держава". Хаос в країні панує з 2011 року, коли в результаті повстання був повалений і убитий диктатор країни Муаммар Каддафі.

ВідеоСБУ ідентифікувала 150 бойовиків ПВК "Вагнер", яка воює на Донбасі на боці РФ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції