Купили пістолет у Чорну п'ятницю: батькам підлітка, який розстріляв однокласників у США, призначили $1 млн застави

Купили пістолет у Чорну п'ятницю: батькам підлітка, який розстріляв однокласників у США, призначили $1 млн застави

Фото: Associated Press

Кожному з них може загрожувати до 15 років ув'язнення.

В американському штаті Мічиган заарештували батьків 15-річного Ітана Крамблі, звинуваченого у вбивстві чотирьох учнів під час стрілянини в середній школі селища Оксфорд.

Про це в суботу, 4 грудня, повідомляє The Associated Press.

Зазначається, що подружжя не визнало провини за жодним із чотирьох пунктів звинувачення у ненавмисному вбивстві. Попри це, суд призначив Джеймсу та Дженніфер Крамблі заставу в розмірі мільйона доларів. Кожному з них може загрожувати до 15 років ув'язнення.

Прокуратура наполягає на тому, що батьки Ітана "могли б зупинити" стрілянину, якби вчасно втрутилися у ситуацію. До того ж, відомо, що за декілька днів до стрілянини, зокрема в Чорну п'ятницю, батько купив підозрюваному вогнепальну зброю. 

3 грудня подружжя не з'явилося на судове засідання, після чого пару оголосили в розшук. Поліціянти пропонували за інформацію про Крамблів до 10 тисяч доларів винагороди.

За словами правоохоронців, батьки Ітана "переховувалися на складі", де їх і затримали, і людині, яка "допомогла парі потрапити до будівлі", також можуть висунути звинувачення. У поліції додали, що напередодні подружжя зняло в банкоматі чотири тисячі доларів.

Нагадаємо, що 15-річний Ітан Крамблі у вівторок, 30 листопада, влаштував стрілянину в середній школі селища Оксфорд, вбивши чотирьох учнів та поранивши ще кількох людей, зокрема вчителя. За даними слідчих, підліток вийшов із вбиральні з пістолетом та відкрив вогонь у коридорі. 

За декілька годин до інциденту батьків Ітана викликали до школи. Приводом для цього став знайдений його вчителькою малюнок із пістолетом і словами: "Думки не припиняються. Допоможіть мені". За словами педагогині, підозрюваний також зобразив кулю, написавши: "Повсюди кров".

"Між пістолетом і кулею була двічі поранена людина, яка стікала кров'ю, - йдеться у матеріалі. - За словами прокурора, (Ітан. Ред.) також написав: "Моє життя марне" та "Світ мертвий".

Тоді Крамблі пояснював, що стрілецький спорт - це хобі його сім'ї, а малюнки нібито є частиною дизайну відеогри. Батьки висловлювалися проти того, щоб їхнього сина відсторонили від занять, і хлопчику дозволили продовжити навчання.

Однак вже незабаром Джеймс Крамблі зателефонував на спецлінію "911" і повідомив, що з його будинку зник пістолет, який зберігався у незачиненій скриньці в спальні, і що Ітан може стріляти. Дженніфер Крамблі також написала своєму синові: "Ітане, не роби цього", однак це було вже після інциденту.

Ітана Крамблі судять як повнолітнього. Йому висунули звинувачення у двох десятках злочинів, зокрема в замаху на вбивство та тероризмі, що призвів до смерті. 

Читайте також:

Стрілянина у Мічигані: в американській школі 15-річний підліток вбив трьох однокласників

Стрілянина у Мічигані: в американській школі 15-річний підліток вбив трьох однокласників

Повʼязані теми:

Наступна публікація