Курди протестують проти вторгення

Тисячі курдів вийшли у суботу на демонстрацію проти турецького вторгнення до північного Іраку.

Курдомовні регіони
Курди протестують проти можливого вторгення турецької армії до Іраку.
Тисячі курдів вийшли у суботу на демонстрацію проти турецького вторгнення до північного Іраку, повідомляє агенція Associated Press.

За даними місцевої влади, на вулицях міста Заху, яке знаходиться приблизно в 475 кілометрах на північ від Багдада, зібралися приблизно 15 тисяч чоловік. Люди розмахують прапорами автономного курдського регіону та звинувачують турецьку владу в дестабілізації обстановки у відносно мирному районі на півночі Іраку.

Демонстранти скандують гасла: "Ні військовому вторгненню Туреччини!", "Так миру й безпеці!", "Ми будемо щитом для захисту наших міст".

"Демонстрація складається з курдської спільноти, розлюченої тим, що урядові Туреччини парламент дав зелене світло на вторгнення до Курдистану", - повідомив мер міста Заху Хусейн Халід (Hussein Khalid).

США й Ірак виступають проти таких однобічних дій, побоюючись, що це може призвести до дестабілізації обстановки на півночі Іраку, яка на цей момент вважається стабільною, зауважує агенція.

За даними турецьких військовиків у Північному Іраку, де розташовані основні бази Робітничої партії Курдистану (РПК), зараз налічується близько 3,5 тисяч бойовиків.

Турецька армія з 1992 по 2002 роки неодноразово проводила військові операції на суміжній території. В результаті найбільшої з них - "Молот", проведеної в 1997 році, було вбито більше 2,7 тисяч бойовиків.

РПК з 1984 року веде збройну боротьбу на південному сході Туреччини за незалежність курдів. Цей конфлікт забрав близько 40 тисяч життів.

Офіційна Анкара категорично відмовляється вступати в діалог з РПК і має намір покінчити з нею силою.

Парламент Туреччини 17 жовтня переважною більшістю голосів дав річний дозвіл на проведення транскордонної операції проти курдських бойовиків. Угрупування турецьких військовиків, задіяних у нинішній операції, складає, за даними турецьких ЗМІ, 50-60 тисяч людей. В операції беруть участь авіація, артилерія, бронетехніка й підрозділи спецназу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: