Курди відмовились воювати за незалежність від Туреччини

Курдські сепаратисти виступили за політичне врегулювання проблеми, наголошуючи на необхідності припинити озброєне протистояння.

Екстремістська Робоча партія Курдистану (РПК) більше не вимагає створення на турецькому південному сході незалежного Курдистану. Про це заявив один з лідерів РПК, керівник її військового крила Мурат Караїлан.

"РПК раніше виступала за створення незалежної курдської держави, але це лишилося в минулому. Тому вона (РПК) більш не є сепаратистською. Ми хочемо, щоб курди жили в умовах рівності і свободи в межах Турецької Республіки", - сказав Караїлан в інтерв'ю газеті "Міллієт". Бесіда з ним відбулася на гірському масиві Канділь в Північному Іраку, де розташовані основні табори РПК.

Глава військового крила РПК також виступає за політичне врегулювання проблеми, наголошуючи, що на першому етапі необхідно припинити озброєне протистояння, а потім вирішити питання, пов'язане з "культурними правами курдів". "Ми хочемо, щоб курди могли вільно жити в умовах своєї культури", - сказав Караїлан.

Він піддав критиці турецького прем'єра Таїпа Ердогана за "небажання" вирішити курдське питання 70-мільйонної країни, 15 мільйонів населення якої складають курди.

Виступаючи в 2005 році в місті Діярбакир на південному сході Туреччини, населеному переважно курдами, Ердоган оголосив про намір влади "виправити помилки у вирішенні курдського питання", нагадав глава військового крила РПК.

"Я не можу бути оптимістом через відсутність (в турецької влади) волі, перш за все політичної, для вирішення курдської проблеми", - сказав Караїлан.

За його словами, РПК сьогодні відрізняється від організації десятирічної давності. "Ми не ведемо озброєну боротьбу класичними методами, а діємо на основі стратегії легальної оборони", - зазначив глава військового крила РПК, додавши, що партія також надає перевагу політичній діяльності.

Курдських бойовиків, за його словами, нараховується шість-сім тисяч.

Як відомо, РПК, оголошена ООН і Євросоюзом терористичною організацією, з 1984 року веде озброєну боротьбу за автономію для курдів на частині турецької території. Цей конфлікт забрав більше 40 тисяч життів.

РПК неодноразово оголошувала "мораторій" на озброєне протистояння Туреччині, проте згодом відмовлялася від своїх обіцянок, звинувачуючи в зриві "перемир'я" офіційну Анкару. Турецька влада, у свою чергу, відмовляється вести діалог з сепаратистами, і має намір покінчити з РПК силовими методами.

Читайте також:

В Туреччині арештували групу осіб, які готували державний переворот

Обама підтримав Туреччину в боротьбі з курдами

Весільну церемонію в Туреччині розстріляли невідомі: 45 загиблих

Обама не ризикнув визнати масове винищення вірмен геноцидом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: