Курдський шпигун викрав білизну вбитого ватажка "ІД", щоб провести ДНК-тест – Сирійські демократичні сили

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Курди кажуть, що відіграли велику роль у визначенні місцеперебування терориста та операції США.

Сирійські демократичні сили, очолювані курдами, заявили, що їхній шпигун викрав спідню білизну лідера терористичної "Ісламської держави" Абу Бакра аль-Багдаді. Завдяки отриманій ДНК вдалося підтвердити його особистість перед проведенням операції з його ліквідації.

Про це пише ВВС.

Старший командувач Сирійських демократичних сил Полат Джан стверджує, що їхнє джерело також зіграло життєво важливу роль у відстежуванні місцеперебування лідера "Ісламської держави" до операції спецназу США в Сирії.

Вони стверджують, що президент США Дональд Трамп применшив роль курдських сил. Він заявляв, що курди надали "корисну" інформацію, але додав, що вони взагалі не виконували "військову роль".

"Вся розвідка і доступ до аль-Багдаді, а також визначення його місця були результатом нашої власної роботи. Наше розвідувальне джерело брало участь у надсиланні координат, керуванні повітряним десантом та забезпеченні успіху операції до останньої хвилини", - сказав він.

Нагадаємо, 26 жовтня спецпідрозділ американських військ у сирійській провінції Ідліб провів спецоперацію, під час якої було вбито засновника та лідера терористичної "Ісламської держави" Абу Бакра аль-Багдаді. Полювання на терориста тривало близько двох років. "Він помер, як собака" - так пафосно оголосив Дональд Трамп про ліквідацію найбільшого ворога Америки. Уночі вісім американських гелікоптерів висадили командування на базі "Ісламської держави" на півночі Сирії. Коли Аль-Багдаді зрозумів, що не може втекти, то підірвав себе разом із трьома своїми дітьми.

NBC News розповів у детялях, як саме була проведена спецоперація із ліквідації одного з найбільш розшукуваних терористів світу. Історія базується на коментарях президента Дональда Трампа та радника з національної безпеки Роберта О'Брайена, та власних джерелах видання.

29 жовтня американські військові знищили також першого заступника Абу Бакра аль-Багдаді

Відео Новий ватажок "Ісламської держави": терористичне угруповання очолив Абдула Кардаш

Замість убитого напередодні Абу Бакра Аль-Багдаді терористичне угруповання очолив колишній іракський офіцер Абдула Кардаш. Він від серпня фактично вже керує "ІДІЛом". На Аль-Багдаді США полювали три роки, вистежити та ліквідувати терориста номер один допоміг один із його помічників.  

Новий ватажок "Ісламської держави": терористичне угруповання очолив Абдула Кардаш

Залиште свій коментар

Вибір редакції