"Квітень - не більше ніж побажання Києва". У Кремлі назвали умови для нової нормандської зустрічі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лавров заявив, що Україна нібито гальмує виконання рішень.

Росія не бачить прогресу у виконанні рішень "нормандської четвірки" у Парижі, тож дата майбутньої зустрічі у "нормандському форматі" невідома.

Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров після Мюнхенської конференції з безпеки, пише ТАСС.

"Поки ми прогресу на жодному з напрямів не спостерігаємо. Розведення сил і засобів гальмується Києвом", - сказав він.

За словами Лаврова, заяви про проведення нормандського саміту в квітні - не більше ніж "побажання Києва".

"Коли ми чуємо заяви наших колег за нормандським форматом про квітень як дату скликання саміту, це їхні побажання, які вони висловлюють вголос, але не більше того", - заявив представник Кремля.

Також Лавров зазначив, що проведенню саміту в нормандському форматі має передувати формування нового порядку за підсумками виконання рішень "четвірки".

"Перш ніж скликати саміт, необхідно не тільки виконати те, про що раніше домовилися, але і зрозуміти, з яким набором рішень ми виходимо на нову зустріч у верхах. Це варто почати, коли завершиться процес реалізації того, що було досягнуто раніше", - сказав він.

Плейлист 18 відео Тристороння контактна група — Мінські угоди

Для мирного врегулювання ситуації на сході України сформована уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії. Мінські перемовини проводились з метою полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України. Головне про узгодження і порушення Мінських угод.

Тристороння контактна група — Мінські угоди

Нагадаємо, в Парижі 9 грудня відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, України та Росії. Це - перший "нормандський саміт" з осені 2016 року.

Після прибуття Зеленського до Єлисейського палацу о 14:55 за місцевим часом (15:55 за Києвом), одразу розпочалася зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном, а після 16-ї - з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

О 16:00 була запланована зустріч лідерів країн-учасниць "Нормандського формату", а на 18:45 – пресконференція чотирьох лідерів, однак зустріч "четвірки" розпочалася на дві з половиною години пізніше. Також відбулися перші перемовини віч-на-віч Зеленського та Путіна.

Зустрічі тривали майже до опівночі за Києвом, після чого лідери "нормандської четвірки" дали разом пресконференцію та оприлюднили спільну заяву

Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі всіх на всіх, але визнав, що цього "замало". Сторони під час зустрічей також обговорили "газове питання", контроль кордону на Донбасі, а також домовились про наступний саміт протягом чотирьох місяців.  

Повну хронологію перемовин "нормандської четвірки" читайте за цим посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції