"Лачине, ми повернулися!": Баку взяв під контроль ще один район Нагірного Карабаху

Дата публікації
Перегляди
1092
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Лачине, ми повернулися!": Баку взяв під контроль ще один район Нагірного Карабаху

Фото: Міністерство оборони Азербайджану

20 і 25 листопада азербайджанські частини зайняли Агдамський і Кельбаджарський райони в Нагірному Карабасі.

Міністерство закордонних справ АР у вівторок, 1 грудня, привітало азербайджанський народ зі звільненням Лачинського району Нагірного Карабаху, а особливо — тисячі вимушених переселенців.

"Ми повернулися, Лачине. Лачин наш, Карабах — це Азербайджан!", — йдеться у повідомленні відомства на сторінці у Twitter.

Це останній з трьох районів, які повинен зайняти Азербайджан відповідно до умов заяви про припинення вогню. У заяві наголошується також, що Лачинський коридор завширшки п'ять кілометрів, за допомогою якого забезпечуваметься зв'язок між Нагірним Карабахом і Вірменією, та водночас не буде зачіпатися місто Шуша, що залишається під контролем російських миротворців, пише ТАРС.

За даними офіційного Баку, району завдано великої шкоди, поки він протягом 28 років залишався непідконтрольним центральній владі Азербайджану, інформує "Кавказский узел".

Тим часом, Міноборони Азербайджану оприлюднило відео з рухомою колоною військової техніки, заявивши про введення армії в Лачинський район, пише DW.

На опублікованому YouTube-відео помітно, як колона військової техніки, зокрема танк з азербайджанським прапором, повільно рухається нічною дорогою.

За повідомленням агентства AFP, колону супроводжували російські військові.

Нагадаємо, 20 і 25 листопада, азербайджанські частини зайняли Агдамський і Кельбаджарський райони в Нагірному Карабасі. Перед цим місцевість залишили всі вірмени, що мешкали там. Багато хто з них перед відходом руйнував і підпалював свої будинки.

Тим часом сотні людей у вірменський столиці на кілька годин заблокували центр міста, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна. Протестувальники зібралися під будівлею парламенту і там спалахнули сутички з поліцією. Повідомляють про щонайменше 30 затриманих. Три тижні тому Пашинян разом з очільниками Росії та Азербайджану підписав угоду про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі.

Протест в Єревані: 17 опозиційних вірменських партій вимагають відставки прем’єра

Протест в Єревані: 17 опозиційних вірменських партій вимагають відставки прем’єра

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1092
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація