Лайку на адресу СРСР в Росії прирівняють до криміналу

Російські депутати завершили підготовку проекту закону про кримінальну відповідальність за реабілітацію нацизму.

В Держдумі Росії 30 березня завершили підготовку нової редакції поправки до Кримінального кодексу про кримінальну відповідальність за реабілітацію нацизму.

"Ми не хочемо відкривати масових переслідувань, для нас важливо, щоб законом був захищений принцип, найважливіше - це визначити позицію, що Радянський Союз вів визвольну війну, а Гітлер і його союзники - здійснили страшний злочин", - пояснила суть законопроекту один з авторів, депутат від "Єдиної Росії" Ірина Ярова.

Згідно із документом, санкції вводитимуть за "схвалення або заперечення встановлених вироком Нюрнберзького трибуналу злочинів нацизму проти миру і безпеки людства, скоєні публічно".

За такі дії загрожує штраф до 300 тисяч рублів (більше 80 тисяч гривень) або позбавлення волі на строк до трьох років. У разі ж, якщо вони були вчинені особою з використанням службового становища або з використанням ЗМІ, встановлюється штраф у розмірі в 100-500 тисяч рублів (27-135 тисяч гривень) або покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Першим ідею висловив в лютому минулого року глава МНС, один з лідерів "Єдиної Росії" Сергій Шойгу, який закликав ввести кримінальну відповідальність за "заперечення перемоги СРСР у Великій Вітчизняній війні".

Після відшліфування з проекту прибрали пункт про кримінальну відповідальність за применшення ролі країн антигітлерівської коаліції (а в тому числі СРСР) у перемозі.

Утім, як пояснили депутати, "двох думок бути не може" і "лаяти Радянський Союз за дії під час Другої світової війни безкарно все одно не вийде".

Автори закону вже заявили, що книги та дослідження істориків, які вихвалятимуть нацизм, будуть заборонені.

Читайте також:

У Раду внесено законопроект, який прирівнює комунізм до нацизму

Сестра Ніцше зробила його "батьком фашизму"

Горбачов представив нову книгу: "Нехай усі знають, як ми продавали країну"

У Москві відмовилися святкувати День Перемоги зі Сталіним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: