"Ласкаво просимо": Лукашенко запросив бойовиків "ЛНР" до Білорусі для слідчих дій з Протасевичем

"Ласкаво просимо": Лукашенко запросив бойовиків "ЛНР" до Білорусі для слідчих дій з Протасевичем

Фото: Associated Press

За словами Лукашенка, запрошення для представників "ЛНР" до Білорусі він переказав Путіну.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко запросив бойовиків "ЛНР" до Білорусі для проведення слідчих дій із затриманим співзасновником Telegram-каналу NEXTA Романом Протасевичем і його дівчини, росіянки Софії Сапеги.

Про це повідомляє "МБХ-Медіа" з посиланням на телеканал "Беларусь-1".

"На Донбасі порушено кримінальну справу щодо цих персоналій, на що я сказав президенту Путіну, що порушено кримінальну справу, і сказав, що якщо у них (представників "ЛНР". - Ред.) будуть запитання до них (Протасевича і Сапеги. - Ред.) - ласкаво просимо до нас, будь ласка, поставте їм запитання, тому що людей вбивали вони там, в Донбасі", - сказав він під час наради з питань білорусько-російської співпраці.

Нагадаємо, так звана "генеральна прокуратура Луганської народної республіки" ("ЛНР") звернулася до Білорусі з проханням надати затриманого співзаснованика Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича "для проведення слідчих дій".

  • "Генпрокуратура самопроголошеної "ЛНР" відкрила кримінальне провадження щодо Романа Протасевича за нібито участь у бойових діях на Донбасі у складі батальйону "Азов". Однак там кажуть, що Протасевич був на Донбасі як журналіст. Окрім того, йому приписують нібито скоєння тяжких злочинів, зокрема обстріли, внаслідок яких загинули цивільні.
  • Засновник полку "Азов" Андрій Білецький розповів, що насправді Роман Протасевич разом з "Азовом" та іншими військовими частинами боровся проти окупації України на Донбасі. "Він був з нами під Широкиним, де отримав поранення. Але його зброєю як журналіста був не автомат, а слово", - наголосив Білецький. За його словами, Роман Протасевич у цій ситуації — заручник, захоплений, фактично, терористичним шляхом.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація