Латинська Америка підтримала Аргентину в суперечці за фолклендську нафту

Америка прийняла спеціальну заяву з приводу рішення Великобританії почати нафтові розробки в акваторії островів.

На саміті глав держав та урядів країн Латинської Америки і Карибського басейну, що проходить в Мексиці підтримали Аргентини у конфлікті з Великобританією з приводу Фолклендських островів.

Підтримка виражена у прийнятій за підсумками першого дня роботи саміту декларації. Крім того, учасники саміту прийняли спеціальну заяву з приводу рішення Великобританії почати нафтові розробки в акваторії островів.

Конфлікт навколо Фолклендів між Великою Британією та Аргентиною загострився після того, як Лондон оголосив про початок з 22 лютого бурових робіт з видобутку нафти в районі островів. У відповідь президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер наділила владу своєї країни правом контролю за перевезенням морських вантажів до Фолклендських островів. Згідно з її указом, кожне судно, що прямує до островів, повинне отримати спеціальну ліцензію від Аргентини.

Великобританія не погодилася з аргентинським контролем і перевела свої військово-морські сили в стан підвищеної боєготовності. 21 лютого розташована в 100 кілометрах від узбережжя Фолклендських островів британська бурова платформа почала роботу.

Фолклендські острови (в аргентинській традиції - Мальвінські) на початку XIX століття були оголошені територією Аргентини. Однак в 1833 році їх захопила Великобританія. У 1982 році Аргентина спробувала повернути острови силою. У ході збройного конфлікту перемогу отримала британська армія. У боях за острова загинули 649 військовослужбовців з аргентинської сторони і 255 - з британської.

Читайте також:

На Балканах очікують на розміщення російської військової бази в Сербії

Казахстан відмовився від транзиту нафти через Україну

Росія і Білорусь домовилися про постачання нафти

У Росії відкрили нове стратегічне родовище нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: