Латвія може зникнути з карти Європи

Навіть Естонія, незважаючи на меншу чисельність населення, перебуває нині у кращій ситуації за рахунок більш високої народжуваності навідміну від Латвії, яка найближчим часом може зникнути з карти Європи.

З усіх маленьких національних країн Європи Латвія першою зіткнеться з проблемою виживання.

Так вважає відомий демограф, керівник латвійського бюро Міжнародної організації міграції Ілмар Межс.

На думку експерта, навіть Естонія, незважаючи на меншу чисельність населення, перебуває зараз у кращій ситуації за рахунок більш високої народжуваності.

"З початку кризи в 2008 році у Латвії відбувається падіння народжуваності, у естонців - приріст. Невеликий приріст - тисяча. Але це фантастичне досягнення. У свою чергу, в Латвії ми щороку втрачаємо десять тисяч жителів, не рахуючи тих, хто емігрував", - підкреслив Межс.

Рішення проблеми демограф бачить у збільшенні народжуваності і неминучій імміграції.

"Буде набагато більше приїжджих. Питання - чи буде це 5-10% від нинішнього числа жителів або всі 20-30%. Дуже важливим буде етнічне різноманіття: хай приїжджають грузини, вірмени, росіяни, українці, молдавани, китайці - з Європи до нас занадто багато не приїде. Але важливо, щоб не було домінування однієї етнічної групи", - заявив Ілмар Межс.

Як повідомлялося раніше, чисельність населення України у вересні цього року також зменшилася на 9 тисяч 194 людини. Таким чином, на 1 жовтня чисельність населення країни склала 45 мільйонів 822 тисяч 214 осіб.

Кількість міського населення на 1 жовтня становить 31 мільйон 444 тисяч 122 людини. Сільських жителів майже вдвічі менше:14 мільйонів 378 тисячі 92 людини.

Читайте також:

Скандал у Латвії: лікарі відмовляються лікувати російськомовних

Кремль готує переділ Росії: Мєдвєдєв змінить карту до невпізнання

У вересні вимерли ще 10 тисяч українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: