Латвія звинуватила Росію у підготовці військової агресії проти країн Балтії

Латвійський прем'єр впевнений, що під час військових навчань у Білорусі "Захід-2009" російські війська відпрацьовували захоплення Балтійських країн.

У сценарій російсько-білоруських навчань "Захід-2009" входило вторгнення в країни Балтії в рамках визволення "оточеного Калінінграда".

Про це заявив міністр оборони Латвії Імантс Ліегіс на дискусії "Російська оборонна політика - чи дочекаємося змін?".

Ліегіс додав, що на наступний рік заплановані військові навчання на території Латвії, але цей захід не є пріоритетним через складну економічну ситуацію.

Навчання "Захід-2009" тривали три тижні - з 8 по 29 вересня. Учасники навчань стверджували, що вони носять виключно оборонний характер. За сценарієм, на Білорусь нападав умовний противник, а російські збройні сили допомагали відновити державний кордон.

На початку жовтня білоруський військовий аналітик Олександр Алесін заявив, що в ході навчань відпрацьовувалася ситуація, коли російські війська звільняють Калінінград, а потім "займають балтійський плацдарм".

Експерти НАТО спостерігали за ходом навчань. Генсек Альянсу Андерс Фог Расмуссен заявив, що незважаючи на занепокоєння країн Балтії, навчання не представляли загрози ні для однієї з країн альянсу.

Тим не менше, 13 жовтня президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес запропонував провести відповідні навчання НАТО в Балтії.

Читайте також:

Бжезинський: якщо Україна не вистоїть, Росія перетвориться на імперію

НАТО: Росія не загрожує країнам Балтії

Білоруси звинуватили Росію в "повзучій" окупації

Росія і Білорусь репетирують оборонну війну проти Заходу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: