Латвія виставила Росії рахунок у 666 млн дол за радянську окупацію

Збитки, яких зазнала економіка та соціальне середовище країни від радянської влади, оцінили у 666 млн доларів. Проте сума може збільшитися.

Латвійські фахівці підрахували першу суму, яку на думку Риги, повинна виплатити Росія як компенсацію за шкоду, нанесену за часів радянської окупації.

Збитки, нанесені латвійському економічному і соціальному середовищу, оцінили в 356 млн латів (665,72 млн доларів). У свою чергу, загальна сума компенсації може перевищити 10 млрд латів (18,7 млрд доларів). Кінцева цифра може бути названа вже наступного року, правда, зі зауваженням, що через брак грошей ця цифра може бути неповною.

На думку фахівця Ілгоніса Умпаліса, мета здобуття компенсації за нанесену Латвії шкоду цілком реальна. "Думаю, такий момент настане. Збитки можливо підрахувати, але питання в тому, хто їх виплачуватиме", - відзначив фахівець. На думку Умпаліса, найвірогідніша версія, що для виплати збитків можуть бути притягнені кошти Європейського союзу. Відзначимо, що торік підрахунки Латвійської комісії збитки від "комуністичного окупаційного режиму", показали, що "прямі демографічні втрати від радянської окупації" перевищують 10 млн людино-років.

Голова комісії Едмунд Станкевич заявив, що "ще в 1990 році були підраховані завдані Латвії збитки на суму близько 120 млрд рублів без врахування інфляції". При цьому він відзначав, що "робота велася у великому поспіху з метою довести, що Латвія нічого не винна Росії" і фактична сума набагато більша. У свою чергу Росія неодноразово заявляла, що обговорювати питання про відшкодування не має наміру.

У Москві претензії Риги вважають юридично необґрунтованими і націленими на погіршення латвійсько-російських стосунків. У 2006 році президент Латвії визнала, що збитки від наслідків радянської окупації країни слід підрахувати, але, на її думку, отримати з Росії компенсацію зараз нереально.

Варто відзначити, що прем'єр-міністр Естонії Андрус Ансип раніше заявив, що перш за все чекає від Росії не компенсацій, а вибачень.

В той же час в Литві вимога до Росії була позначена як одне з пріоритетних завдань зовнішньої політики країни на 2008 рік. Президент Валдас Адамкус заявив, що має намір домогтися визнання Росією "факту радянської окупації" і назвав суму - 28 млрд доларів.

Читайте також:

В центрі Юрмали розстріляли російського кримінального авторитета

З Латвії вислали російського дипломата, який "планував замах на Саакашвілі"

Прибалти згадують жорстокість Сталіна

Влада Латвії не виключає жертв у День пам’яті легіонерів СС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: