Латвійські депутати пропонують саджати на три роки за підтримку тоталітарної агресії

У Латвії пропонують ввести кримінальну відповідальність "за підтримку агресії СРСР або нацистської Німеччини".

Сейм Латвії передав на розгляд парламентських комісій поправки до Кримінального закону, які передбачають введення кримінальної відповідальності "за підтримку агресії СРСР або нацистської Німеччини".

Як повідомляє прес-служба парламенту, згідно з поправками до Кримінального закону, які ініціювали депутати партії Цивільний союз, за спробу підтримки, виправдання чи заперечення тоталітарної агресії людині загрожуватиме до трьох років позбавлення волі або штраф до 60 мінімальних зарплат.

Законопроект повинні розглянути в трьох читаннях.

Нагадаємо, в жовтні минулого року партія Громадянський союз також ініціювала поправки до Кримінального закону, які передбачали кримінальну відповідальність за заперечення агресії щодо Латвії з боку СРСР або нацистської Німеччини.

Змінами передбачався штраф або позбавлення волі терміном до двох років.

Раніше спеціальна комісія з підрахунку збитку від "радянської окупації" оцінила збитки, яких Латвія зазнала за час перебування у складі СРСР. Називалася сума в 10 млрд латів (18,5 млрд доларів).

Зазначимо, що минулого року парламентарії сусідньої з Латвією Литви схвалили поправки до Кримінального кодексу, що вводять покарання за заперечення або виправдання "радянської агресії". Зміни також передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на термін до двох років.

Перед цим сейм Польщі прийняв поправки до Кримінального кодексу, згідно з якими за виробництво і володіння з метою розповсюдження матеріалів, що пропагують нацистську і комуністичну ідеології, загрожує до двох років тюремного ув'язнення.

Читайте також:

У Латвії розпочався процес за фактом прославляння злочинів нацизму

Литва визнала свастику своєю історичною спадщиною

Литва визнала незасудження агресії СРСР кримінальним злочином

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: