Латвійські школярі не змогли розшифрувати абревіатуру СРСР

Латвійські школярі вкрай погано знають історію. На питання, чому багатьох їхніх предків заслали до Сибіру, лунала відповідь: "Тому що Російська імперія боялася впливових і багатих латишів".

Сумно завершився експеримент латвійської газети Diena, яка вирішила перевірити знання історії Латвії у дев'ятикласників.

Виявилося, що школярі фактично не знають історії своєї держави. Так, лише двоє з 10 змогли правильно розшифрувати абревіатуру "СРСР". Половина опитаних висловили впевненість у тому, що Латвія пережила вторгнення англійців.

А на питання, чому багатьох латишів заслали до Сибіру, пролунали такі відповіді: "Тому що Російська імперія боялася впливових і багатих латишів", "У ті часи не було роботи і їх вислали", "В Сибіру були потрібні шахтарі, а оскільки Латвія була слабкою державою і не могла опиратися Росії, їх взяли в Латвії", "Гітлер хотів заволодіти світом і перетворити все на Німеччину".

Водночас більшість школярів знають, що першим президентом Латвії був Яніс Чаксте, але при цьому троє назвали його письменником.

На питання про те, що відзначається в Латвії 4 травня (відновлення незалежності), правильно відповіли лише 5 з 10 учнів. Решта як версії назвали "заворушення в Ризі", "великі барикади", "перемогу російських військ над німцями" і "день пам'яті полеглих у війні".

Лише один з десяти школярів зміг відповісти, що першим прем'єр-міністром Латвії після відновлення незалежності став Івар Годманіс.

При цьому всі дев'ятикласники за винятком одного правильно вивчили в школі легенду про те, як у Латвії з'явився червоно-біло-червоний прапор - на білу тканину поклали смертельно пораненого латиського воїна, кров якої офарбила тканина з обох сторін.

Міністр освіти і науки Латвії Тетяна Коке, коментуючи результати опитування, заявила, що їй "соромно, що школярі не знають навіть основних подій історії своєї країни".

Читайте також:

Колишній прем'єр Латвії відправив свою країну до пекла

Кожен п'ятий росіянин вважає, що Ленін вивів країну на шлях прогресу

Литва визнала свастику своєю історичною спадщиною

Британські школярі вважають Гітлера футбольним тренером

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: