Лаврова насторожила реакція українських політиків на "формулу Штайнмаєра"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він зазначив, що ця формула була відома чотири роки.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що у Москві насторожені вимогами опонентів президента України Володимира Зеленського пояснити погодження "формули Штайнмаєра". Про це він сказав під час виступу на XVI щорічному засіданні міжнародного дискусійного клубу "Валдай", передає видання ТАСС.

"Реакція у Києві мене, звичайно, насторожила: вимоги Порошенка, партії Юлії Тимошенко, не кажучи вже про Вакарчука та інших радикальних політичних сил: "Поясніть, чому ви зраджуєте український народ". Ця формула відома вже скоро як чотири роки", - розповів він.

За словами міністра, в Москві звернули увагу, що учасники контактної групи підписалися під "формулою Штайнмаєра" на різних аркушах. "Вчора в Мінську всі учасники контактної групи, включаючи Донецьк і Луганськ, підписали" формулу Штайнмаєра", правда, зробили це на роздільних аркушах. Очевидно, хтось вважає нижче своєї гідності ставити свій підпис поряд з підписом інших учасників, хоча під мінських домовленостей всі підписи стоять на одному аркуші ", - уточнив Лавров.

Голова МЗС Росії сподівається, що Володимир Зеленський "залишиться вірний словам про прихильність мінським угодам і не допустить їхньої ревізії". "Мінські домовленості зараз теж піддаються випробуванням, їх хочуть теж ревізувати, для мене це очевидно. Але я сподіваюся, що те, що сказав президент Зеленський про схильність до виконання мінських домовленостей, є позицією людини, яка визначає зовнішню політику і є головнокомандувачем України", - додав він.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 жовтня у Києві відбулися дві акції протесту. Обидві мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра".

Відео Як представники нормандської четвірки реагують на погодження "формули Штайнмаєра"

Привітали такий крок Києва у Берліні. Про це німецька сторона повідомила майже одразу після брифінгу Володимира Зеленського. У Росії її називали однією з ключових умов зустрічі нормандського формату на найвищому рівні. Детальніше про реакцію світової спільноти – у сюжеті.  

Як представники нормандської четвірки реагують на погодження "формули Штайнмаєра"

Залиште свій коментар

Вибір редакції