Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лавров поскаржився на ставлення США до Росії: все списує на "русофобію" і "дитячі образи"

У той же час він похвалився "стратегічним терпінням", яке нібито виявляла Росія.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив США в "русофобії" і нездатність вибудовувати відносини з РФ без "дитячих образ".

В інтерв'ю "Першому каналу", текст якого розміщений на сайті МЗС РФ, відповідаючи на репліку ведучого, що заяви про докорінні зміни у відносинах дуже серйозні, Лавров сказав: "Звичайно, але це ж, як на мене, факт".

"Ми, чесно скажу, виявляли дуже довго те, що американці називають "стратегічним терпінням", - адже погіршення відносин в односторонньому порядку з боку американців почалося задовго до України. Ми про це говорили", - заявив Лавров.

За його словами, Росія зафіксувала докорінна зміна обставин "в тому, що стосується агресивної русофобії, яка зараз лежить в основі політики США щодо Росії".

"Мова йде не просто про риторичну русофобію, а про агресивні кроки, які реально зачіпають наші національні інтереси, ставлять під загрозу нашу безпеку", - зазначив Лавров.

"Це наближення НАТО та її військової інфраструктури до наших кордонів, розгортання там американських важких озброєнь, авіації Північноатлантичного альянсу, ПРО, причому в її європейському та азіатському сегменті по периметру наших кордонів і кордонів наших союзників. Звичайно, санкції – це прояв недружніх, я б сказав, ворожих дій", - сказав міністр.

Він також вважає, що не у всіх в США виходить вибудовувати відносини з Росією "без дитячих образ".

"Це так. До речі, щодо підлітків, коли Джон Керрі був призначений Державним секретарем США, ми з ним про це говорили і обидва погодилися, що необхідно вибудовувати відносини по-дорослому, навіть цей термін був використаний, без дитячих образ. Але не у всіх виходить", — сказав він.

Відповідаючи на питання про природу образ американців, Лавров зазначив, що "тут, може бути, щось особисте".

"Якийсь діяч може мати якесь внутрішнє відчуття, що Америка чогось не робить так, як хотілося б, або намагається це робити, а в неї не виходить. Відчуття поступового, але все-таки відходу цієї всемогущественности. Це зрозуміло для мене. Це болючий процес. Століттями Захід, якщо брати його в цілому, правил світом", - сказав Лавров.

Нагадаємо, 5 жовтня Керрі і Лавров обговорили ситуацію в Україні та Сирії, незважаючи на припинення двосторонніх контактів. Він зазначив, що країна повернеться до виконання угоди, якщо США скасує всі санкції і компенсує Росії збитки не тільки від санкцій, а й від контрсанкцій, введених самим Путіним.

Залиште свій коментар

Вибір редакції