Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лавров прокоментував можливість створення спільної конституції, парламенту і суду з Білоруссю

Він також розповів про економічні фактори, які можна було б об'єднати.

Наразі створення єдиних конституції, парламенту та суду для Росії та Білорусі є неможливим.

Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає "ТАСС".

Проте, за словами глави відомства, Росія не наполягає на створенні вказаних вище органів і нормативно-правового акта.

"Там було передбачено і ухвалення конституційного акту, і створення союзного парламенту, і суду Союзної держави. У той час це було добровільно узгоджено між Москвою і Мінськом. З плином часу, звичайно, стало зрозуміло, що ні спільної конституції, ні загального парламенту, ні загального суду поки, напевно, створити неможливо, і ми на цьому зовсім не наполягаємо", - сказав Лавров.

Міністр розповів, що під час зустрічей з білоруською стороною обговорювалися також інші питання, пов'язані з умовами союзного договору, який створювали після розпаду СРСР.

"Маються на увазі передбачені в цьому договорі дії з формування єдиної грошової одиниці, єдиної грошово-кредитної політики, податкової політики. Ці речі безпосередньо пов'язані з економічними і фінансовими відносинами в рамках Союзної держави", - сказав він.

Лавров зазначив, що Росія просить білоруських колег подивитися, як можна зблизитися в деяких питаннях, які розглядалися ще 20 років тому.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країну з усіх боків випробовують на суверенітет та незалежність.

Раніше Лукашенко натякнув на втрату Росією союзника в особі Білорусі, поклавши відповідальність за це на Кремль. Перед цим він назвав розмови щодо майбутнього приєднання Білорусі до Росії такими, що не відповідають дійсності і є "притягнутими за вуха". Білоруський лідер нагадав, що колись Росія відмовилася створити союзну державу зі спільною конституцією, валютою тощо. Він додав, що союз може базуватися тільки на рівних правах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції