Лавров: противники Росії хочуть переписати історію Другої світової війни

Сергій Лавров вважає, що і через 70 років після початку Другої світової війни в Європі залишаються безвідповідальні режими, зхильні до військових авантюр. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Сергій Лавров
AFP
Лавров: Противники Росії хочуть переписати історію Другої світової війни
Не можна допускати "шахрайства" переписування світової історії, щоб догодити тому або іншому режиму. Про це сьогодні розповів міністр закордонних справ Сергій Лавров.

Він нагадав, що 1 вересня виконується 70 років з моменту початку Другої світової війни.

"Спроби заполітизовування історії після падіння Берлінської стіни, що поклало ідеологічному розколу Європи і світу, важко розцінити інакше, як прагнення провести нові розділові лінії на нашому континенті. Вістря цих спроб направлене проти Росії, само існування якої, схоже є джерелом "нервозності" у тих діячів, які опинилися на узбіччі основного потоку європейської політіки", - підкреслив глава російського МЗС.

Лавров відзначив, що сьогодні в історії війни "занадто  багато відвертої брехні, кон'юнктури і самокорисливих інтересів". Глава зовнішньополітичного відомства виказав стурбованість настроями, що панують в деяких країнах. Саме вони приводять до спроб реабілітовувати нацистський режим, переписати історію.

"Війна виявила неспроможність всієї європейської політики, незалежно від характеру правління в конкретних країнах, причому в більшості це були авторитарні і полуавторітарні режими", - відзначив Лавров.

Лавров також відзначив, що Росія має намір всіма силами протистояти активному переписуванню історії.

"Політизація історії перетворилася на державну справу в цілій низці країн. Відповідним має бути і відповідь. Ми створили Комісію з протидії фальсифікації історії. Росія не збирається піддавати цензурі історичну науку або переписувати історію на свій лад", - підсумував дипломат.

Читайте також:

Кремль не дозволить Україні переписувати спільну історію

Росія створила комісію з протидії фальсифікаціям історії

Російська розвідка: перед Другою світовою Польща планувала знищити СРСР

Лавров: Росія не допустить вступу України до НАТО

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: