Лавров: Росія готова перейти до безвізового режиму з ЄС хоч завтра

Після переговорів з верховним представником ЄС, Лавров заявив, що Москва готова прискореними темпами просуватися до безвізового режиму з ЄС.

У середу, 24 лютого, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова прискореними темпами просуватися до запровадження безвізового режиму між Росією та країнами Євросоюзу.

"Росія готова перейти до безвізового режиму з ЄС хоч завтра", - сказав Лавров за підсумками переговорів з верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки баронесою Кетрін Ештон.

Глава європейської дипломатії, зі свого боку, заявила, що Росії і ЄС потрібно ще багато зробити, щоб досягти безвізового режиму. За словами Ештон, обидві сторони "готові йти вперед, проте ще багато чого належить зробити".

При цьому вона не пояснила, що саме потрібно зробити Росії і ЄС і зазначила, що на даний момент з цього питання вона не має в своєму розпорядженні "технічних деталей".

Зазначимо, що це перший візит Кетрін Ештон до Росії як представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки. Вона зустрілася з президентом РФ Дмитром Медведєвим. У розмові з Ештон він у якості ключового напрямку взаємодії між ЄС і Росією виділив Партнерство заради модернізації.

Лавров, який повідомив про це на прес-конференції в Москві, додав, що сторони приступили до "конкретного наповнення" цієї концепції в галузі науки, технології, освіти, інновацій, управління, адміністрування, правозастосування.

За словами російського міністра, результати роботи в цій сфері мають бути обговорені на саміті ЄС-Росія, який відбудеться в Ростові-на-Дону 31 травня - 1 червня 2010 року.

Говорячи про актуальні міжнародні проблеми, Ештон зазначила, що на зустрічах у Москві обговорювалася також і ситуація навколо іранської ядерної проблеми. Вона зауважила, що, на думку сторін, "ситуація серйозна". Разом з тим Ештон зазначила, що іранське питання необхідно вирішувати на основі діалогу, в рамках РБ ООН.

Нагадаємо, незабаром після свого призначення на високу посаду британка Ештон пообіцяла рівною мірою зміцнювати відносини з найбільшими партнерами Євросоюзу.

Читайте також:

Українці у дружбу з Росією вірять більше, ніж з ЄС

Москву турбує не НАТО, а його неувага до інтересів Росії

У Польщі звинуватили російського посла в брехні

Польща звинуватила Росію в шпигунстві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: