Лавров: Росія не боїться України, а Грузії побоюється

Росія розвиває відносини з Україною на основі принципу договору, міжнародних визнаних принципів.

Росія не бачить загрози з боку України, а Грузія становить небезпеку в регіональному масштабі, заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров за підсумками переговорів з абхазьким колегою Сергієм Шамбою в четвер.

"Ми не бачимо загрози з боку України, - зазначив Лавров. - Розвиваємо відносини з цією державою на основі принципу договору, міжнародних визнаних принципів. Хочемо, щоб українська держава якнайшвидше пройшла період передвиборних емоцій і баталій, і, щоб політична кон'юнктура назавжди зникла з підходів українського керівництва до Росії ". "Ми - сусідні країни, ми зацікавлені одна в одній, зацікавлені в тому, щоб дружити і жити спільно", - додав міністр.

"Що стосується Тбілісі, то нинішнє грузинське керівництво представляє загрозу для регіонального миру і безпеки. Загрозу, що вже один раз вилилася в гарячу війну проти Південної Осетії і російських миротворців, а отже проти Росії", - заявив глава МЗС РФ.

"Тому ми робимо все, щоб подібного вже не сталося і сподіваємося, що ті, хто продовжує відновлювати грузинську армію розуміють, що вони роблять, а також на те, що вони утримають Грузію від нових авантюр, - зазначив міністр. - Безпека нових незалежних держав надійно забезпечена від будь-якого нападу ".

"Російська концепція зовнішньої політики не передбачає напад на інші держави, відзначив Лавров. - Інша справа, що наша політика повинна бути наступальною та ініціативною, якою вона зараз є, і в цьому полягатиме наша подальша робота".

Сергій Шамба зі свого боку висловив надію на подальшу підтримку Москви з питань зовнішньополітичної діяльності. За його словами, Абхазія в цій справі "вперше вийшла за межі свого регіону". "Цього ніколи не було, - відзначив глава МЗС Абхазії. - Зараз за підтримки російських дипломатів вдається досить активно здійснювати зовнішньополітичну діяльність у Латинській Америці, в Тихоокеанському басейні, на Близькому Сході".

Шамба також відзначив, що "в Латинській Америці дуже часто з розумінням ставляться до абхазької проблеми, є можливість безпосередньо здійснювати контакти з керівництвом цих країн".

Лавров зі свого боку назвав некоректним і контрпродуктивним рішення США не видати американські візи делегаціям Абхазії і Південної Осетії, які збиралися відвідати ООН і виступити перед членами цієї організації. "Вважаю це проявом подвійних стандартів, тому що позбавляти цілий народ можливості донести свою правду до тих, хто в основному харчується дещо іншими відомостями про те, що реально відбулося в регіоні, - некоректно і в довгостроковому плані - контрпродуктивно", - відзначив глава МЗС РФ .

"Ми будемо активно підтримувати наполегливі дії Абхазії, спрямовані на те, щоб мати можливість без штучних перешкод доносити свою точку зору до міжнародного співтовариства", - підкреслив російський міністр.

У ході зустрічі в четвер Сергій Лавров і Сергій Шамба підписали російсько-абхазьку угоду про умови розміщення дипломатичних представництв Росії в Сухумі і Абхазії в Москві. У цій угоді йдеться про повномасштабну роботу посольств в столицях двох країн.

Нагадаємо, після російсько-грузинського збройного конфлікту США направили Грузії 1 мільярд доларів на відновлення країни, проте американська адміністрація утримувалася від прямої військової допомоги Тбілісі. Вважається, що такий крок міг би значно погіршити відносини Заходу з Росією.

Разом з тим, глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив під час засідання ради Росія-НАТО 4 грудня в Брюсселі, що Грузія продовжує нарощувати свій військовий потенціал, і в країну надходять нові озброєння.

У серпні минулого року російсьа армія втрутилася у військовий конфлікт між грузинськими військами та підрозділами, підконтрольними владі самопроголошеної республіки Південна Осетія. У результаті армія Грузії була повністю витіснена з ПО і ще однієї республіки - Абхазії. Зараз у цих двох регіонах, які більшість країн світу все ще вважають частиною Грузії, дислоковані російські війська.

Росія першою визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії. Поки її приклад наслідували лише Венесуела, Нікарагуа і Науру - карликова острівна держава в Тихому океані.

Читайте також:

Саакашвілі: сепаратистів у Криму підтримує Кремль

Росія відкинула звинувачення у розв'язанні війни в Іраку

Грузія оголосила про відкриття кордону з Росією

ФСБ звинуватила Грузію в підготовці диверсантів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: