Лавров: США проводять політику "стримування Росії"

Росія на стратегічному рівні відповість на розміщення елементів американське ПРО в Європі, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Сергій Лавров
УНІАН
Лавров: США розміщують ПРО по периметру російських кордонів.
Росія на стратегічному рівні відповість на розміщення елементів американське ПРО в Європі, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

На його думку, США розміщують ПРО по периметру російських кордонів у рамках політики "стримування Росії". "У менталітет "стримування Росії" укладаються і односторонні плани розміщення американської бази ПРО в Європі", - йдеться в статті Лаврова, опублікованій в серпневому номері журналі "Росія в глобальній політиці".

Стаття спочатку призначалася для публікації в журналі Foreign Affairs. Проте Лавров відмовився від публікації через те, що журнал піддав статтю правці, яку в МЗС порівняли з цензурою.

"Навряд чи випадково, що протиракетна база в Європі, точно як бракуючий елемент jigsaw puzzle, лягає в малюнок глобальної системи ПРО США, розташованої по периметру російських (а заразом і китайських) кордонів", - пише міністр.

"Зрозуміло, відповідь на цей стратегічний виклик даватиметься на стратегічному ж рівні", - заявив глава російського МЗС. Разом з тим, помічає він, "ніхто не відміняв взаємозв'язок між стратегічними оборонними і наступальними озброєннями".

"Багато хто в Європі справедливо стурбований тим, що розміщення елементів національною ПРО США матиме глобальні негативні наслідки для процесів роззброєння", - додав глава російського МЗС.

"Пропозиція президента Росії про сумісне із Сполученими Штатами використання Габалінської РЛС в Азербайджані, його останні пропозиції, зроблені в Кеннебанкпорті, про створення регіональної системи моніторингу і раннього попередження надають можливість знайти вихід з нинішньої ситуації без збитку для гідності всіх сторін", - відмітив він.

За його словами, "як початковий пункт достовірно колективних зусиль в цій сфері ми готові спільно з США та іншими зацікавленими країнами, перш за все європейськими, провести спільний аналіз потенційних ракетних погроз на період аж до 2020 року".

Міністр вважає, що така кооперація могла б привести до зміни якості російсько-американських відносин у сфері безпеки і вивести їх на вищий, довірчий рівень.

"Ми знайшли б ту взаємну довіру, якої так не вистачає зараз нашим країнам, підійшли б до достовірно глобального стратегічного союзництва, яке дозволить просуватися до нової багатобічної системи колективної безпеки, створення якої нам заповідали батьки-засновники ООН", - сказав глава російського зовнішньополітичного відомства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: