Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лавров заявив, що Росію не цікавить ідея обміну керівника "РИА Новости-Украина"

Міністр закордонних справ РФ відкинув ідею обміну Вишинського.

Для Росії "не цікавий" обмін не збирається обмінювати керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського, якого підозрюють в антиукраїнській пропаганді і підривній діяльності.

Про це розповів міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на на прес-конференції в Москві 16 січня, передає УНІАН.

За словами Лваврова, обмін "не сприятиме" поверненню України "до суворого дотримання зобов`язань щодо діяльності журналістів".

"Я не думаю, що ідея обміну, яку, можливо, хтось сприймає як цікаву, я не думаю, що вона сприятиме тому, щоб українська влада повернулася до суворого дотримання своїх зобов`язань стосовно діяльності журналістів. Такі ідеї можуть лише підігрівати бажання тих, хто готовий використовувати журналістів як розмінну монету у своїх сумнівних цілях", - сказав Лавров.

Він додав, що Російська Федерація робить зусилля для звільнення Вишинського з допомогою міжнародних організацій і спілок журналістів, а також  використовуючи двосторонні контакти з іншими країнами з метою "впливу на Київ".

Він назвав звинувачення Вишинського "абсурдним".

"Запевняю вас, що ми будемо робити все, щоб перемогло право і щоб журналіст був звільнений і повернувся до своїх професійних обов`язків", - пообіцяв Лавров.

Нагадаємо, керівник філії пропагандистського агентства "РИА Новости Украина" був затриманий співробітниками СБУ 15 травня. Після обшуків у редакції йому закидають підривну інформаційну діяльність та антиукраїнську пропаганду в інтересах Росії. 

Так, за даними Служби безпеки, російський журналіст навесні 2014 року відвідав окупований Крим, після чого готував статті з виправданням анексії. Він готував матеріали про підтримку терористичних "Л/ДНР". При цьому фінансування на таку діяльність, за даними слідства, надходило через Сербію із Росії.

Згодом йому повідомлено про ще одну підозру за ч.1 ст. 263 ККУ - за незаконне придбання, зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів. Зазначається, що під час проведених обшуків в орендованому індивідуальному банківському сейфі Вишинського було виявлено та вилучено пістолет та набої до нього.

ВідеоКерівника "РИА Новости-Украина" суд залишив під вартою ще на два місяці

Кирила Вишинського звинувачують у державній зраді. Затримали проросійського пропагандиста в Києві в травні і етапували в Херсона. Агентство Вишинського, твердить прокуратура, публікувало статті, що виправдовували анексію Криму та закликали до повалення конституційного ладу в Україні. Вишинський провину не визнає.

Керівника "РИА Новости-Украина" суд залишив під вартою ще на два місяці

Залиште свій коментар

Вибір редакції