Легітимність Буша поставлено під сумнів

Конгрес США розслідуватиме порушення на виборах 2004 року, на яких переміг Джордж Буш.

Юридичний комітет палати представників конгресу США почне розслідування у зв'язку з позбавленням американських виборців права голосу на президентських виборах 2004 року, на яких переміг Джордж Буш, повідомив в поширеній у п'ятницю увечері у Вашингтоні заяві голова цього комітету конгресмен-демократ Джон Коньєрс.

За його словами слухання почнуться в кінці жовтня.

Коньєрс заявив, що конгрес, зокрема, розгляне дії управління міністерства юстиції США по нагляду за ходом голосування.

"Вибори 2004 року виявили серйозні вади в роботі цього управління, яке не зуміло адекватно розслідувати і пред'явити звинувачення у зв'язку з тими, що мали місце по всій країні зусиллями позбавити виборців можливості голосувати", - мовиться в заяві голови комітету.

Коньєрс нагадав також про расову дискримінацію при установці апаратури для голосування в районах мешкання чорношкірих виборців і повідомив, що викликав на слухання главу управління Мін'юсту Джонна Таннера у зв'язку з його твердженням про те, що багатогодинні черги на виборчих ділянках в районах мешкання чорношкірих виборців в штаті Огайо були викликані тим, що, на відміну від білих, ці виборці нібито вважають за краще голосувати переважно ввечері.

Дані, що є у Коньєрса, показують, що афроамериканським виборцям, щоб проголосувати, доводилося іноді стояти в черзі по п'ять-сім годин.

"Я стурбований тим, наскільки просторікувато пан Таннер намагається обґрунтувати причини, по яких афроамериканці не одержали рівноправних умов на виборах 2004 року в штаті Огайо", - заявив конгресмен.

Штат Огайо вважається "ключовим" в перемозі Буша в 2004 році. Критики президента заявляють, що підрахунок голосів в цьому штаті був зроблений з безліччю порушень і що республіканські власті Огайо заблокували повторний підрахунок бюлетенів, гарантувавши тим самим перемогу Бушу.

Прихильник президента заявляють, що порушень не було.

Коньєрс в 2004 році обнародував доповідь про порушення на виборах в штаті Огайо і тепер, очоливши юридичний комітет, має намір провести розслідування виявлених фактів.

Син міністра юстиції США Роберта Кеннеді, юрист Роберт Кеннеді-молодший, який є також племінником екс-президента США Джона Кеннеді, опублікував минулого року в журналі Rolling Stone великий матеріал, в якому на основі зібраних ним фактів стверджував, що на виборах 2004 року "республіканці не дозволили проголосувати або не допустили підрахунку голосів більше 350 тисяч виборців в штаті Огайо, що було б досить для того, щоб привести Джона Керрі в Білий дім".

"Партія президента провела масовану і скоординовану кампанію з метою підірвати волю народу" і забезпечити перемогу Бушу, затверджував Кеннеді-молодший.

За його словами, республіканські офіційні особи, що "по всій країні відповідали за вибори, і активісти партії використовували широкий набір незаконних і неетичних методів, щоб підтасувати вибори".

"Не дивлячись на замовчання в пресі, продовжують з'являтися ознаки того, що в 2004 році відбулося те, що викликає глибоку стурбованість", - пише Кеннеді-молодший, наводячи дані про те, що "майже половина з 6 мільйонів американських виборців, які проживають за кордоном, так ніколи і не одержала виборчі бюлетені після того, як Пентагон безконтрольно закрив новітній Інтернет-сайт для реєстрації проживаючих за кордоном".

"Консалтингова фірма Sproul & Associated, найнята національним комітетом республіканської партії для реєстрації виборців в шести ключових штатах, була спіймана на тому, що розрізала і знищувала реєстрації демократів", - указує адвокат, нагадуючи, що "в штаті Нью-Мексіко, де перемогу вирішували 5 тисяч 988 голосів, через поломку машини для голосування загадковим чином не змогли зафіксувати підсумки голосування в більш ніж 20 тисячах виборчих бюлетенів".

"За даними федеральної комісії, що відповідає за електоральну реформу, через поломки машин для голосування по всій країні були зіпсовані не менше одного мільйона бюлетенів", - писав Кеннеді-молодший.

Підкресливши, що "особливу тривогу викликали повідомлення з Огайо - критично важливого штату, який забезпечив перемогу Буша", адвокат повідомив, що в Огайо "офіційні особи викреслили із списків десятки тисяч виборців, що мали всі права, забули обробити зібрані демократами реєстраційні картки, недопостачали машини для голосування на демократичні виборчі ділянки і незаконно зупинили повторний підрахунок голосів, який міг забезпечити президентство для Керрі".

"У графстві Уоррен офіційні особи республіканської партії, що відповідають за вибори, навіть придумали неіснуючу терористичну загрозу, щоб не допустити пресу до спостереження за офіційним підрахунком голосів", - нагадав Роберт Кеннеді-молодший.

Білий дім поки ніяк не відреагував на заяву про майбутні слухання в конгресі США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: