Лех Качиньський підписав Лісабонський договір

Між тим договір не набуде чинності доти, поки всі 27 країни-члени ЄС не ратифікують його.

Президент Польщі Лех Качинський у суботу у Варшаві підписав Лісабонський договір, повідомляють польські ЗМІ. "Немає жодних перешкод до підписання договору", - заявив президент Польщі, нагадавши, що поляки схвалили договір на референдумі 2007 року. За словами Качиньського, договір дозволить "якісно змінити" роботу Евросюза.

На церемонію підписання були запрошені голова Європейського парламенту Єжи Бузек, голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу і прем'єр-міністр головуючої в даний час в ЄС Швеції Фредерік Рейнфельдт.

Між тим договір не набуде чинності доти, поки всі 27 країни-члени ЄС не ратифікують його.

У минулу п'ятницю президент Чехії Вацлав Клаус поставив підписання Лісабонського договору про реформування ЄС в залежність від внесення до нього застереження, що обмежує дію Європейської хартії про права людини на території Чехії.

Клаус зажадав внесення змін до Лісабонського договору з метою захисту Чехії від можливих майнових претензій з боку судетських німців і збереження незалежності судової системи країни. В іншому випадку, на думку Клауса, три мільйони німців, які змушені були покинути Чехословаччину після другої світової війни, можуть в обхід чеської юстиції подати майнові позови до чеської держави безпосередньо до Європейського суду.

Лісабонський договір не підміняє основоположні угоди ЄС, не є конституцією, але, доповнюючи угоди, містить всі необхідні на практиці, а не символічні, конституційні положення. Він має впорядкувати процес прийняття рішень в ЄС, а також підвищити роль ЄС в світовій політиці.

Читайте також:

Польща готова підписати Лісабонський договір

Ірландці з другої спроби схвалили Лісабонський договір

Екзіт-пол: ірландці схвалили Лісабонський договір

Президент Польщі не підпише Лісабонський договір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: