Бен Ладен закликав знищити президента Сомалі

На поширеному через інтернет аудіозаписі лідер "Аль-Каїди" призвав до скидання президента Сомалі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Лідер терористичного угрупування "Аль-Каїда" Усама бен Ладен закликає боротися проти режиму президента Сомалі Шаріфа Шейха Ахмеда.

"Цей Шейх Шаріф... як і глави арабських країн служить ворогам", - заявив терорист. Свій заклик бен Ладен адресував "борцям Сомалі".

Це вже друге звернення бен Ладена, що з'явилося за останній тиждень. Нагадаємо, 14 березня "терорист номер один" оголосив "священну війну" за відділення Палестинської автономії від Ізраїлю, а також звинуватив деяких лідерів арабських країн, що дотримуються помірної позиції в палестинському конфлікті у змові з Ізраїлем і Європою проти мусульман.

З 2006 року в Сомалі почалася хвиля сутичок між угрупуванням ісламізму "Союз ісламських суддів" і польовими командирами "Контртерористичного альянсу за відродження миру". У жовтні цього ж року, після того як ісламізм захопив владу в країні, на стороні польових командирів виступила Ефіопія, яка ввела до Сомалі свої війська. Ефіопська армія захопила столицю Сомалі Могадішо і відновила правління прозахідного президента Сомалі Абдулли Юсуфа Ахмеда.

24 грудня 2008 року Абдулл Юсуф Ахмед був знятий зі своєї посади в результаті процедури імпічменту. Після його відходу в країні знову почалися зіткнення між ісламізмом і урядом.

У січні 2009 року президентом Сомалі був вибраний Шаріф Ахмед, колишній голова "Союзу ісламських суддів", який провів переговори з лідерами різних загонів бойовиків з метою припинення бойових дій. 25 січня ефіопські війська покинули країну. За два тижні після виборів представники "Аль-Каїди" призвали до боротьби проти помірної адміністрації нового президента, звинувативши його в тому, що він є ставлеником США.

У лютому Шаріф Ахмед погодився піти на перемир'я з ісламізмом і навіть ввести до Сомалі норми шаріату. План введення шаріату в країні був схвалений урядом 10 березня 2009 року.

Читайте також:

Бен Ладен у новому посланні засудив лідерів арабських країн

Бен Ладен назвав ізраїльську операцію "Холокостом в Газі" та історичною трагедією

В Іраку заарештували "нафтового міністра" "Аль-Каїди"

ВідеоЗвернення бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: