Лідер чеченських бойовиків звинуватив ФСБ в організації терактів у Москві

Доку Умаров заявляє, що чеченські бойовики не причетні до терактів у московському метро. А організували їх російські спецслужби.

Лідер чеченських бойовиків, президент самопроголошеної республіки Ічкерія Доку Умаров звинуватив російські спецслужби в організації вибухів у московському метро, які пролунали 29 березня.

Про це йдеться в його аудіозверненні, яке в середу, 31 березня, розповсюдив грузинський російськомовний телеканал.

"Чеченці на це не здатні. <...> Усе це піднесено так, ніби ніхто не винен з російських спецслужб, а насправді вони причетні. <...> У вибухах у Москві винна ФСБ", - вимовляє чоловічий голос.

Чи є поширене аудіо справжнім, і чи брав участь сам Умаров у записі цього послання, достовірно невідомо.

Раніше думку про причетність спецслужб до терактів на станціях "Луб'янка" і "Парк культури" висловив спікер парламенту Чечні Дукуваха Абдурахманов.

"Якщо високі особи сьогодні називають Північнокавказький регіон як "винуватця" у своїх звітах перед керівництвом, ми повинні заявити, що вважаємо винними в тому, що сталося, московські спецслужби, правоохоронні органи або сили безпеки Москви", - заявив він.

Спікер чеченського парламенту також зазначив, що якщо терористам вдалося пронести вибухові пристрої в метро, то це свідчить про "абсолютну халатність відповідних служб", а також "сприяння працівників правоохоронних органів" злочинцям, винним у події.

Як відомо, за даними ФСБ, вибухи в московському метрополітені здійснили дві терористки-смертниці. При цьому ФСБ заявило, що до терактів у московському метро причетне угрупування з Північного Кавказу.

Нагадаємо, у понеділок, 29 березня, в 7:56 в Москві (6:56 за Києвом) у другому вагоні потяга на станції метро "Луб'янка" стався вибух. Через півгодини бомба вибухнула на станції метро "Парк культури". Обидва вибухи пролунали, коли потяги перебували на платформі.

За останніми даними, жертвами терактів стали 39 людей. Поранення отримали більше 90 осіб.

Влада російської столиці організувала гарячу лінію, за якою можна дізнатися про потерпілих. Вона працює за телефонами 4-95-622-14-30 (адміністрація Московського метрополітену) і 4-95-624-34-40 (префектура Центрального округу Москви).

Хроніку терактів у московському метро, а також фото- та відеоматеріали дивіться тут.

Читайте також:

Упізнано 37 жертв терактів у Москві, одну з цинкових трун відправлять до Севастополя

Смертниць в московському метро підірвав куратор

Путін: організаторів терактів у метро необхідно "виколупати з дна каналізації"

Опубліковані фото терористок-смертниць

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: