Лідер ФАТХ переобраний на другий термін

Махмуд Аббас залишився на посаді лідера ФАТХ. Його кандидатура була підтримана на з'їзді партії одностайно.

Президент Палестинської автономії Махмуд Аббас зберіг за собою посаду лідера партії ФАТХ за підсмками партійних виборів.

Кандидатура Аббаса була затверджена одноголосно учасниками з'їзду ФАТХ, присутніми у Віфлеємі вперше за останні 20 років.

Виступаючи після перемоги на виборах, Аббас заявив, що "цей з'їзд повинен стати початком переродження ФАТХ". З'їзд, що став шостим в історії партії, зібрався вперше після смерті засновника і лідера ФАТХ до 2004 року Ясіра Арафата.

У з'їзді беруть участь 2300 делегатів, яким ще належить вибрати членів Центрального комітету (21 чоловік) і Революційної ради (130 чоловік) ФАТХ - керівних органів партії. Голосування за кандидатів до цих органів було відкладене до неділі, 9 серпня. Спочатку планувалося, що 9 серпня з'їзд завершиться, проте його було вирішено продовжити до 11 серпня.

На з'їзді делегати, крім іншого, обговорюють корупцію у рядах ФАТХ. Вважається, що саме це стало однією з причин того, що на парламентських виборах 2006 року ФАТХ зазнала поразки від руху ХАМАС.

Згодом між двома партіями почався конфлікт, який привів до того, що в 2007 році ХАМАС захопив контроль над сектором Газа, де організував власний уряд, який очолює Ісмаїл Ханія.

Однією з тем з'їзду також є об'єднання Палестинської автономії. ФАТХ і ХАМАС вже ведуть переговори про створення об'єднаного уряду, і в травні 2009 року угрупування уклали угоду про створення сумісних сил безпеки.

Тоді ж була досягнута домовленість про проведення єдиних виборів - вони заплановані на січень 2010 року.

Читайте також:

В секторі Газа підірвали весілля: понад 60 постраждалих

ФАТХ попередив замах на президента Палестини

Палестина випустила активістів ХАМАСу з в’язниці

У перестрілці з бойовиками ХАМАСу загинув поліцейський

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: