Лідер грузинської опозиції покинула політику

Лідер опозиційної партії "Шлях Грузії", колишня глава МЗС Саломе Зурабішвілі припинила боротьбу з владою, визнавши, що в даний час опозиційна діяльність в країні неможлива.

Лідер опозиційної партії "Шлях Грузії", колишня глава МЗС Саломе Зурабішвілі оголосила, що припиняє політичну діяльність у Грузії. Таку заяву вона зробила на прес-конференції 11 листопада.

Зурабішвілі висловила думку, що існування опозиції в Грузії в даний час неможливе. У зв'язку з цим вона вирішила припинити протистояння владі і залишити посаду лідера партії.
Після відходу з опозиції Зурабішвілі буде працювати в комісії Ради безпеки ООН з санкцій проти Ірану.

Саломе Зурабішвілі народилася в сім'ї грузинських емігрантів у Парижі. Вона закінчила Паризький інститут політичних наук і довгий час працювала на дипломатичній службі. У 2003 році вона стала послом Франції в Грузії, а пізніше, після "революції троянд", новий президент Михайло Саакашвілі запросив її на посаду глави МЗС. При цьому він зазначив, що "дипломата такого класу у Грузії ніколи не було".
Будучи главою МЗС, Зурабішвілі, зокрема, займалася питанням виведення з Грузії російських військових баз (угоди про виведення були підписані вже після її відставки).

У відставку вона була відправлена в 2005 році, після критичних виступів на адресу правлячої партії і спікера парламенту Ніно Бурджанадзе (Зурабішвілі звинуватила їх у прагненні встановити "кланову диктатуру"). Після звільнення вона заснувала опозиційну партію "Шлях Грузії" і стала її лідером.

Восени 2007 року Саломе Зурабішвілі брала участь у мітингах, які потім були розігнані поліцією і спецназом. Перед президентськими виборами 2008 року опозиція розглядала висунення її кандидатури (у разі, якби вибори виграв опозиціонер Леван Гачечиладзе) на посаду прем'єра.

Читайте також:

У Грузії розпався альянс опозиціонерів

Опозиція Грузії звинуватила Саакашвілі в продажі Ірану українських ракет

Путін зустрівся з грузинською опозицією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: