Лідер іракських шиїтів закликав прихільників боротися з США

За словам Муктади аль-Садра, США, Ізраїль і Великобританія є загальними супротивниками для всіх іракців і закликав співгромадян "протистояти окупантам".

 Шиїтський лідер Муктада аль-Садр закликав своїх прихильників в Іраку протистояти Сполученим Штатам Америки "будь-якими способами". Він також заявив, що США, Ізраїль і Великобританія є загальними супротивниками для всіх іракців і закликав співгромадян "протистояти окупантам".

Як повідомляється, аль-Садр зазначив, що методи боротьби зовсім не обов'язково повинні бути насильницькими.

"Іракці не повинні вбивати інших іракців", - підкреслив шиїтський лідер.

Ці заяви аль-Садр зробив під час свого першого публічного виступу після повернення з Ірану, де отримував духовну освіту. Нагадаємо, аль-Садр повернувся в Ірак 5 січня 2011 року.

Протягом п'яти років - з 2003 по 2008 роки - створена аль-Садром "Армія Махді" активно протистояла коаліційним військам на чолі з США. У 2006 році він був оголошений Пентагоном персоною, що представляє найбільшу небезпеку для стабільності в Іраку.

Вашингтон також звинувачував прихильників аль-Садра у вбивствах тисяч сунітів.

2007 році Аль-Садр виїхав до Ірану, а в 2008-му закликав своїх прихильників скласти зброю. "Армія Махді" припинила активні бойові дії, проте, розпущена не була і зберегла в Іраку досить великий вплив.

Читайте також:

Іракський суд звільнив брата Саддама Хусейна

Іракський суд засудив екс-прем'єр-міністра Азіза ще на 10 років в'язниці

В Іраку сталися три теракти проти шиїтів: близько 100 загиблих і поранених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: