Лідер каталонських сепаратистів Пучдемон переміг на виборах до Європарламенту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Щоб прийняти свої повноваження, він має повернутися до Іспанії.

Лідери каталонських сепаратистів Карлес Пучдемон, що живе у Бельгії, та Оріоль Джункерас, ув'язнений в Іспанії за звинуваченнями у заколоті, отримали місця в Європейському Парламенті.

Про це повідомляє Euronews.

Тим не менш, Пучдемон не зможе прийняти повноваження євродепутата, не повернувшись до Іспанії, де йому загрожує в'язниця.

Загалом, Соціалістична партія іспанського прем'єр-міністра Педро Санчеса, як очікувалося, отримає у Європарламенті 18 з 54 місць від його країни. Антиімміграційна партія Vox вперше потрапить до європейського законодавчого органу, попередньо отримавши 4-5 місць.

Раніше повідомлялося, що найбільші партійні сім'ї у Європарламенті - Європейська народна партія (ЄНП) та Прогресивний альянс соціалістів і демократів - уперше втрачають більшість за результатами виборів у 28 країнах ЄС. За попередніми прогнозами, які базуються на даних екзит-полів, ЄНП здобуває 173 мандати у новому складі Європарламенту, а соціал-демократи - 148 із загалом 751 місць. Таким чином, двом найбільшим фракціям доведеться шукати партнерів з-поміж інших, аби зберегти контроль над парламентом, який вони мали протягом десятиліть. 

ВідеоВибори у Європарламент: про день, що може суттєво змінити правила нинішнього ЄС

Сьогодні в ЄС грандіозні загально-європейські вибори, які вже охрестили доленосними і визначальними. Чотири дні, 28 країн та 420 мільйонів виборців. За всім цим спостерігав кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов. До чого готуватися українцям та чи взагалі збережеться нинішня Європа, поки ми намагаємося будувати її у себе – у сюжеті.  

Вибори у Європарламент: про день, що може суттєво змінити правила нинішнього ЄС

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції