Лідер мусульман Кавказу вимагає трибуналу над Михайлом Горбачовим

В Азербайджані пройшла конференція, присвячена 20-річчю трагедії 20 січня 1990 року, коли радянські війська захопили Баку.

Духовний лідер, голова Управління мусульман Кавказу Аллахшукюр Пашазаде вважає, що винуватці трагедії 20 січня 1990 року повинні постати перед Гаагським трибуналом.

"Ми намагатимемося створити комітет з розслідування подій 20 січня і цей комітет має домогтися того, щоб винуватці трагедії на чолі з Михайлом Горбачовим постали перед міжнародним трибуналом", - сказав Пашазаде на конференції, присвяченій 20-річчю трагедії 20 січня.

Нагадаємо, що 20 січня 1990 року на основі постанови президії Верховної ради СРСР, підписаної Михайлом Горбачовим, в Баку були введені підрозділи Радянської армії, внаслідок чого загинули 170 людей, ще 744 були поранені. Роковини подій щорічно відзначаються в Азербайджані як День всенародної скорботи.

Події так званого "Чорного січня" відбулися в епоху перебудови на тлі Карабаського конфлікту і сплеску азербайджанських націоналістичних настроїв. Введенню радянських військ передували вірменські погроми та масова депортація вірмен у Туркменію.

У ніч з 19 на 20 січня 1990 року радянська армія штурмувала Баку з метою розгрому Народного Фронту і порятунку влади Комуністичної партії в Азербайджані, керуючись указом про запровадження в місті надзвичайного стану, який було оголошено опівночі.

Проте через те, що телеефір після вибуху блоку живлення на телевізійній станції був відключений, мешканці міста не знали, що відбувається. В ході вуличних боїв солдатів з ополченцями Народного Фронту загинули мирні громадяни. Танки змітали барикади і провокували ДТП. За словами очевидців, солдати стріляли в людей, які втікали, добивали поранених.

Читайте також:

В Ашгабаті знесуть золотий пам'ятник Туркменбаші

"Визвольні походи" 1939-1940 р. були найбільшою помилкою Сталіна

Грузин розстріляв студентів нафтової академії Баку: 17 вбитих

Горбачов боїться перегляду своїх "історичних заслуг"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: