Лідер опозиції Мадагаскару оголосив себе президентом

Ендрю Ражуєліна заявив, що колишній президент та уряд пішли у відставку, тому президентом можна вважати його. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Опозиційний лідер Ендрю Ражуєліна, який вчора отримав владні повноваження від армії Мадагаскару, проголосив себе президентом країни.

"Равалуманана (колишній президент) пішов у відставку. Пішли у відставку прем'єр-міністр і члени його кабінету. Я очолив перехідний уряд. Таким чином, можете називати мене президентом", - заявив Ражуєліна в телефонній розмові з журналістами французького телеканалу LCI.

Новий глава держави пообіцяв провести законні президентські вибори впродовж двох років, а також висловив надію на те, що народ Мадагаскару підтримає його на посту президента країни.

"Народ дає владу і народ влади позбавляє. Народ вимагає, щоб я став на чолі держави, і я виконую цю вимогу", - підкреслив Ражуєліна.

На питання, чи знає він про місцезнаходження усуненого від влади президента Равалуманани, Ражуєліна відповів, що не має в своєму розпорядженні такої інформації, а також додав, що ніколи не вимагав його арешту.

За словами Ражуєліни, не він вимагає арешту колишнього президента, а закон Мадагаскару, який і повинен визначити подальшу долю Равалуманани.

За деякими даними, Равалуманана просив політичного притулку в посольстві США в Антананаріву, проте представник США спростував цю інформацію.

Політичне протистояння між президентом Равалумананой і опозицією загострилося на Мадагаскарі в січні 2009 року. По всьому острову почалися зіткнення прихильників опозиції з поліцією.

34-річний Ендрю Радзуеліна оголосив себе главою держави, а президент Равалуманана у відповідь на це звільнив його з поста мера мадагаскарської столиці Антананаріву.

Кінець політичному протистоянню між Равалумананою і Ражуєліною було покладено 16 березня, коли в президентський палац в Антананаріву ввійшла мадагаскарська армія.

Після цього глава держави був вимушений подати у відставку, а військові передали владу Ражуєліні.

Читайте також:

Опозиція Мадагаскару оголосила про повну зміну влади

У столицю Мадагаскару ввели танки

На Мадагаскарі розстріляли опозицію. 25 загиблих

Уряд Мадагаскару звільнив мера столиці, що оголосив себе главою держави

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: